zkratka autora: vp

Se sportovní redakci iDNES.cz externě spolupracuje od srpna 2015. Současně studuje žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Je velkým fanouškem opravdového i virtuálního fotbalu. Můžete ho sledovat na Twitteru pod jménem @povejsilvojtech.

Manchester United vyhrál v Burnley a ztrácí bod na Ligu mistrů

23.4.2017  17:24
Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 34. kole Premier League nad Burnley 2:0 a na čtvrté místo, které zaručuje kvalifikaci do Ligy mistrů, ztrácejí pouze bod. Prodloužení ligové...  celý článek

Chelsea postoupila v FA Cupu do finále, v derby porazila Tottenham

22.4.2017  20:11
Nejstarší fotbalová soutěž světa FA Cup zná prvního finalistu. Do přímého boje o anglický pohár postoupila Chelsea, která ovládla semifinálové londýnské derby s Tottenhamem 4:2. Vítězové si...  celý článek

Bournemouth vyhrál o čtyři branky, radují se i Hull a Swansea

22.4.2017  18:10
Fotbalisté Bournemouthu deklasovali ve 34. kole anglické ligy Middlesbrough 4:0 a udělali důležitý krok k záchraně. Dařilo se i dalším sestupem ohroženým celkům - Hull doma vyhrál nad Watfordem...  celý článek

První góly v lize, k tomu asistence. Líbí se mi vepředu, říká Miloševič

22.4.2017  7:57
Premiérovou ligovou branku vstřelil hlavou, druhou nadýchaným obloučkem. Srbský fotbalista Dukly Branislav Miloševič byl hlavní postavou zápasu proti Jihlavě (4:1), navíc přidal ještě přihrávku...  celý článek

Králové obrany. Ostatní se nám budou chtít vyhnout, tuší Bonucci

20.4.2017  6:59
Ukázka defenzivní extratřídy. Fotbalisté Juventusu nedovolili Barceloně jako teprve třetí mužstvo v historii ve dvojzápase Ligy mistrů ani gól a radují se z postupu do semifinále.   celý článek

Zázrak se nekonal, Barcelona končí. S Juventusem postupuje Monako

19.4.2017  20:39, aktualizováno  22:54
Zbylými dvěma semifinalisty fotbalové Ligy mistrů jsou Juventus a Monako. Italský šampion uhájil třígólový náskok z prvního duelu a na hřišti Barcelony mu k postupu stačila bezbranková remíza,...  celý článek

Po explozi: fanoušci soupeře skandovali za Dortmund, podpořila i Barcelona

11.4.2017  21:22, aktualizováno  23:34
Tři exploze u klubového autobusu, zraněný obránce Marc Bartra. Je jasné, že myšlenky na fotbal jdou v takovou chvíli stranou - proto bylo čtvrtfinálové utkání Ligy mistrů mezi Dortmundem a...  celý článek

Juventus má blíž k semifinále, Barceloně dal tři góly. Dortmund nehrál

11.4.2017  20:39, aktualizováno  22:53
Fotbalisté Juventusu jsou blízko postupu do další fáze Ligy mistrů. Ve čtvrtfinále porazili doma Barcelonu 3:0 a mají skvělou výchozí pozici do odvety. Dvěma zásahy se v první půli blýskl...  celý článek

Real remizoval v madridském derby s Atlétikem, Barcelona padla v Málaze

8.4.2017  18:13, aktualizováno  10.4 22:48
Fotbalisté Realu Madrid remizovali ve 31. kole španělské ligy s Atlétikem 1:1, na zásah Pepeho z 52. minuty zareagoval pět minut před koncem Antoine Griezmann. Lídr soutěže už doma nedokázal...  celý článek

Schick pomohl asistencí k remíze, Boloňa s Krejčím nestačila na Řím

9.4.2017  14:47, aktualizováno  22:54
Útočník Patrik Schick potvrdil skvělou formu, jeho gólová přihrávka ale Sampdorii ve 31. kole italské fotbalové ligy ke třem bodům nestačila. Janov dvakrát vedl, avšak Fiorentině se povedlo...  celý článek

United vyhráli a jsou pátí, Everton ovládl přestřelku s Leicesterem

9.4.2017  16:32, aktualizováno  19:02
Fotbalisté Manchesteru United prodloužili sérii ligové neporazitelnosti na 21 zápasů a díky výhře 3:0 na hřišti Sunderlandu vystřídali Arsenal na pátém místě tabulky. Druhý nedělní duel 32. kola...  celý článek

Simeone po derby: Real nebyl nebezpečný, v závěru jsme byli blízko výhře

9.4.2017  6:59
Chválil Antoina Griezmanna, který brankou v závěru zařídil alespoň remízu 1:1. Odmítl, že by fotbalisté Atlétika působili v utkání proti Realu Madrid unaveně. Trenér Diego Simeone ale nebyl s...  celý článek

Juventus vyhrál nad Chievem, Pescara pod Zemanem opět remizovala

8.4.2017  17:04, aktualizováno  22:48
Juventus porazil Chievo Verona 2:0 a vede italskou ligu o devět bodů před AS Řím, který má ale zápas k dobru. Fotbalistům Pescary se znovu vzdálila záchrana. Ve 31. kole jen remizovali v Empoli...  celý článek

Favorité vítězili. Raduje se Chelsea, Tottenham i City, Liverpool otáčel

8.4.2017  15:25, aktualizováno  20:26
Fotbalisté Chelsea porazili Bournemouth 3:1 a i nadále vedou anglickou ligu o sedm bodů. Druhý Tottenham ve 32. kole hladce zdolal Watford 4:0, Manchester City zvítězil nad Hullem 3:1. Liverpool...  celý článek

Real si poradil s Alavésem, vyhrála i Barcelona. Sevilla zůstala čtvrtá

2.4.2017  14:37, aktualizováno  3.4 22:43
Fotbalisté Realu Madrid prodloužili domácí ligovou neporazitelnost na patnáct utkání a po vítězství 3:0 nad Alavésem vedou ligu o dva body před Barcelonou. Ta si ve večerním utkání poradila s...  celý článek

Jankto pomohl krásným gólem k remíze, Zemanova Pescara obrala AC Milán

2.4.2017  14:28, aktualizováno  22:52
Fotbalový záložník Jakub Jankto má parádní formu. Jednadvacetiletý reprezentant se trefil ve třetím utkání italské ligy v řadě, na hřišti FC Turín otevřel v 50. minutě dělovkou pod břevno skóre....  celý článek

Arsenal bez Čecha dvakrát dotahoval, s Manchesterem City uhrál bod

2.4.2017  18:59
Fotbalisté Arsenalu po dvou ligových porážkách v řadě bodovali. Ve 30. kole Premier League remizovali s Manchesterem City 2:2, přestože dvakrát prohrávali. Na trefu Saného nejdřív odpověděl...  celý článek

Nová doba. Videorozhodčí dvakrát opravil hlavního, hru to nezdrželo

29.3.2017  19:05
Fotbalová revoluce v praxi. V úterním přátelském zápase Francie se Španělskem dvakrát rozhodoval videorozhodčí. Uznal španělský gól, zatímco ten francouzský odvolal. Dohromady to netrvalo ani...  celý článek

Návrat po hrozivém střetu. Teď ještě víc řvu, řekl gólman Berkovec

20.3.2017  6:48
Před necelým měsícem ho v Ďolíčku po ošklivém střetu se spoluhráčem Danielem Krchem zachraňoval slovácký útočník Francis Kone. V neděli se brankář Martin Berkovec vrátil mezi tři tyče, Bohemians...  celý článek

Bezpalcův první ligový gól: Štěstí, že se Podanému nepovedl centr

19.3.2017  20:49
Říká o sobě, že není žádný velký hlavičkář. Přesto právě tak dal Michal Bezpalec premiérovou ligovou branku. Jeho trefa z 80. minuty navíc byla vítězná, Dukla otočila zápas na Bohemians na 2:1 a...  celý článek

Skončí Wenger? Už vím, co budu dělat, brzy se to dozvíte, řekl novinářům

19.3.2017  6:38
Otázka, která poslední dobou zajímá nejen fanoušky Arsenalu, bude podle všeho brzy zodpovězena. Bude Arsene Wenger trenérem i v dalších sezónách? Nebo neprodlouží smlouvu a po dvaceti letech na...  celý článek

Real uštědřil Bilbau první domácí prohru v sezoně a vede o pět bodů

18.3.2017  18:26, aktualizováno  22:56
Fotbalisté Realu Madrid jsou prvním týmem v sezoně, který dokázal zvítězit na hřišti Athletiku Bilbao. Ve 28. kole španělské ligy slaví tři body po výsledku 2:1, který zařídili Casemiro a Karim...  celý článek

Arsenal padl, Čech kvůli zranění nedohrál. Chelsea i Leicester zvítězily

18.3.2017  15:25, aktualizováno  20:30
Krize fotbalového Arsenalu pokračuje. Ve 29. kole prohrál londýnský celek na hřišti West Bromwiche 1:3, navíc přišel o brankáře Petra Čecha, který za nerozhodného stavu musel opustit hřiště...  celý článek

Doufal v oslavy, pak smutnil. Zapomněli jsme hrát, řekl Guardiola

16.3.2017  5:29
Koučoval jubilejní stý duel v evropských pohárech. Jenže po jeho skončení neměl žádný důvod k radosti - Manchester City se totiž po porážce 1:3 od Monaka loučí s fotbalovou Ligou mistrů už v...  celý článek

Monako dalo tři góly a postupuje přes Manchester City, dál jde i Atlético

15.3.2017  20:39, aktualizováno  22:51
Fotbalisté Monaka si zahrají čtvrtfinále Ligy mistrů. V odvetném duelu porazili Manchester City 3:1, postupovou branku dal v 77. minutě Tiemoué Bakayoko. Z osmifinále postupuje také Atlético...  celý článek

Bayern vede už o deset bodů, Darida byl u výhry nad Dortmundem

11.3.2017  17:38, aktualizováno  12.3 20:36
Fotbalisté Bayernu Mnichov navýšili náskok na čele bundesligy na deset bodů. Ve 24. kole jim k tomu pomohla jak výhra 3:0 nad Frankfurtem, tak domácí ztráta druhého Lipska s Wolfsburgem. Český...  celý článek

Liverpool otočil zápas proti Burnley a na druhé místo ztrácí bod

12.3.2017  19:00
Od sedmé minuty prohrávali, ale ještě před přestávkou vyrovnali a po změně stran skóre otočili. Fotbalisté Liverpoolu porazili ve 28. kole anglické Premier League před vlastními fanoušky Burnley...  celý článek

Arsenal přešel přes tým z páté ligy, dál jdou i City a Tottenham

11.3.2017  15:11, aktualizováno  12.3 17:19
Nepřipustili zaváhání a Lincoln City jasně přehráli. Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v sestavě porazili celek z páté nejvyšší soutěže 5:0 a postoupili do semifinále anglického FA Cupu. Tam...  celý článek

Wenger: Po neoprávněné kritice za Bayern se nám vrátilo sebevědomí

12.3.2017  10:52
Odškrtli si splněnou povinnost, ve čtvrtfinále fotbalového FA Cupu vyřadili Lincoln z páté nejvyšší soutěže díky výhře 5:0. Arséne Wenger, trenér Arsenalu, ocenil výkon ve druhém poločase,...  celý článek

Bournemouth nedal dvě penalty, a přesto zvítězil. Slaví také Everton

11.3.2017  18:05
Bláznivý zápas zažili fotbalisté Bournemouthu. Ve 28. kole anglické Premier League prohrávali s West Hamem, neproměnili dva pokutové kopy, ale přesto se nakonec radují ze tří bodů - ty zařídil...  celý článek

Wenger po druhém debaklu: Jsem znechucený, penaltu jsme měli kopat my

8.3.2017  7:07
Chtěli odčinit ostudu z Mnichova, místo toho zažili téměř stejný příběh i na domácím hřišti. 1:5 v Německu, 1:5 v Londýně. Slušný první poločas, ztráta kapitána, výbuch. Fotbalisté Arsenalu se s...  celý článek

Bez překvapení. Real postoupil, Bayern zopakoval výprask a vyřadil Arsenal

7.3.2017  20:39, aktualizováno  23:00
Fotbalová Liga mistrů zná první čtvrtfinalisty. Obhájce trofeje Real Madrid otočil skóre v zápase s Neapolí a po druhém vítězství 3:1 jde mezi nejlepších osm. Bayern na hřišti Arsenalu...  celý článek

Barcelona dala pět gólů a je první, Real vyhrál i bez Ronalda s Balem

4.3.2017  18:21, aktualizováno  5.3 22:49
Fotbalisté Barcelony jsou ve španělské lize opět první. Ve 26. kole deklasovali Celtu Vigo 5:0, Lionel Messi dal dva góly a na dva přihrál. Real zdolal Eibar 4:1, ačkoli mu chyběl zraněný...  celý článek

Wenger s Čechem se shodli, Arsenalu se v Liverpoolu nepovedla první půle

5.3.2017  9:59
Opět nezvládli klíčový zápas a navíc vypadli z nejlepší čtyřky. Fotbalisté Arsenalu prohráli na Liverpoolu 1:3 po nezvládnuté první půli, trenér Arséne Wenger zariskoval vynecháním Alexise...  celý článek

Schick naskočil z lavičky a dal gól i Zemanovu týmu, Neapol i Milán slaví

4.3.2017  16:55, aktualizováno  22:49
Fotbalový útočník Patrik Schick se trefil po šesti minutách na hřišti a Sampdoria Janov zdolala Pescaru 3:1. Schick dal už sedmý gól v sezoně, z toho šestý jako střídající hráč, čímž se nemůže...  celý článek

Arsenal s Čechem prohrál v Liverpoolu, United ztratili. Leicester vyhrál

4.3.2017  15:34, aktualizováno  20:34
Fotbalisté Liverpoolu vyhráli ve šlágru 27. kola anglické ligy nad Arsenalem 3:1 a posunuli se na třetí místo. Gólmana Petra Čecha překonali Firmino, Mané a Wijnaldum, za hosty snižoval Welbeck....  celý článek