zkratka autora: vp

Se sportovní redakci iDNES.cz externě spolupracuje od srpna 2015. Současně studuje žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Je velkým fanouškem opravdového i virtuálního fotbalu. Můžete ho sledovat na Twitteru pod jménem @povejsilvojtech.

Návrat po hrozivém střetu. Teď ještě víc řvu, řekl gólman Berkovec

20.3.2017  6:48
Před necelým měsícem ho v Ďolíčku po ošklivém střetu se spoluhráčem Danielem Krchem zachraňoval slovácký útočník Francis Kone. V neděli se brankář Martin Berkovec vrátil mezi tři tyče, Bohemians...  celý článek

Bezpalcův první ligový gól: Štěstí, že se Podanému nepovedl centr

19.3.2017  20:49
Říká o sobě, že není žádný velký hlavičkář. Přesto právě tak dal Michal Bezpalec premiérovou ligovou branku. Jeho trefa z 80. minuty navíc byla vítězná, Dukla otočila zápas na Bohemians na 2:1 a...  celý článek

Skončí Wenger? Už vím, co budu dělat, brzy se to dozvíte, řekl novinářům

19.3.2017  6:38
Otázka, která poslední dobou zajímá nejen fanoušky Arsenalu, bude podle všeho brzy zodpovězena. Bude Arsene Wenger trenérem i v dalších sezónách? Nebo neprodlouží smlouvu a po dvaceti letech na...  celý článek

Real uštědřil Bilbau první domácí prohru v sezoně a vede o pět bodů

18.3.2017  18:26, aktualizováno  22:56
Fotbalisté Realu Madrid jsou prvním týmem v sezoně, který dokázal zvítězit na hřišti Athletiku Bilbao. Ve 28. kole španělské ligy slaví tři body po výsledku 2:1, který zařídili Casemiro a Karim...  celý článek

Arsenal padl, Čech kvůli zranění nedohrál. Chelsea i Leicester zvítězily

18.3.2017  15:25, aktualizováno  20:30
Krize fotbalového Arsenalu pokračuje. Ve 29. kole prohrál londýnský celek na hřišti West Bromwiche 1:3, navíc přišel o brankáře Petra Čecha, který za nerozhodného stavu musel opustit hřiště...  celý článek

Doufal v oslavy, pak smutnil. Zapomněli jsme hrát, řekl Guardiola

16.3.2017  5:29
Koučoval jubilejní stý duel v evropských pohárech. Jenže po jeho skončení neměl žádný důvod k radosti - Manchester City se totiž po porážce 1:3 od Monaka loučí s fotbalovou Ligou mistrů už v...  celý článek

Monako dalo tři góly a postupuje přes Manchester City, dál jde i Atlético

15.3.2017  20:39, aktualizováno  22:51
Fotbalisté Monaka si zahrají čtvrtfinále Ligy mistrů. V odvetném duelu porazili Manchester City 3:1, postupovou branku dal v 77. minutě Tiemoué Bakayoko. Z osmifinále postupuje také Atlético...  celý článek

Bayern vede už o deset bodů, Darida byl u výhry nad Dortmundem

11.3.2017  17:38, aktualizováno  12.3 20:36
Fotbalisté Bayernu Mnichov navýšili náskok na čele bundesligy na deset bodů. Ve 24. kole jim k tomu pomohla jak výhra 3:0 nad Frankfurtem, tak domácí ztráta druhého Lipska s Wolfsburgem. Český...  celý článek

Liverpool otočil zápas proti Burnley a na druhé místo ztrácí bod

12.3.2017  19:00
Od sedmé minuty prohrávali, ale ještě před přestávkou vyrovnali a po změně stran skóre otočili. Fotbalisté Liverpoolu porazili ve 28. kole anglické Premier League před vlastními fanoušky Burnley...  celý článek

Arsenal přešel přes tým z páté ligy, dál jdou i City a Tottenham

11.3.2017  15:11, aktualizováno  12.3 17:19
Nepřipustili zaváhání a Lincoln City jasně přehráli. Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v sestavě porazili celek z páté nejvyšší soutěže 5:0 a postoupili do semifinále anglického FA Cupu. Tam...  celý článek

Wenger: Po neoprávněné kritice za Bayern se nám vrátilo sebevědomí

12.3.2017  10:52
Odškrtli si splněnou povinnost, ve čtvrtfinále fotbalového FA Cupu vyřadili Lincoln z páté nejvyšší soutěže díky výhře 5:0. Arséne Wenger, trenér Arsenalu, ocenil výkon ve druhém poločase,...  celý článek

Bournemouth nedal dvě penalty, a přesto zvítězil. Slaví také Everton

11.3.2017  18:05
Bláznivý zápas zažili fotbalisté Bournemouthu. Ve 28. kole anglické Premier League prohrávali s West Hamem, neproměnili dva pokutové kopy, ale přesto se nakonec radují ze tří bodů - ty zařídil...  celý článek

Wenger po druhém debaklu: Jsem znechucený, penaltu jsme měli kopat my

8.3.2017  7:07
Chtěli odčinit ostudu z Mnichova, místo toho zažili téměř stejný příběh i na domácím hřišti. 1:5 v Německu, 1:5 v Londýně. Slušný první poločas, ztráta kapitána, výbuch. Fotbalisté Arsenalu se s...  celý článek

Bez překvapení. Real postoupil, Bayern zopakoval výprask a vyřadil Arsenal

7.3.2017  20:39, aktualizováno  23:00
Fotbalová Liga mistrů zná první čtvrtfinalisty. Obhájce trofeje Real Madrid otočil skóre v zápase s Neapolí a po druhém vítězství 3:1 jde mezi nejlepších osm. Bayern na hřišti Arsenalu...  celý článek

Barcelona dala pět gólů a je první, Real vyhrál i bez Ronalda s Balem

4.3.2017  18:21, aktualizováno  5.3 22:49
Fotbalisté Barcelony jsou ve španělské lize opět první. Ve 26. kole deklasovali Celtu Vigo 5:0, Lionel Messi dal dva góly a na dva přihrál. Real zdolal Eibar 4:1, ačkoli mu chyběl zraněný...  celý článek

Wenger s Čechem se shodli, Arsenalu se v Liverpoolu nepovedla první půle

5.3.2017  9:59
Opět nezvládli klíčový zápas a navíc vypadli z nejlepší čtyřky. Fotbalisté Arsenalu prohráli na Liverpoolu 1:3 po nezvládnuté první půli, trenér Arséne Wenger zariskoval vynecháním Alexise...  celý článek

Schick naskočil z lavičky a dal gól i Zemanovu týmu, Neapol i Milán slaví

4.3.2017  16:55, aktualizováno  22:49
Fotbalový útočník Patrik Schick se trefil po šesti minutách na hřišti a Sampdoria Janov zdolala Pescaru 3:1. Schick dal už sedmý gól v sezoně, z toho šestý jako střídající hráč, čímž se nemůže...  celý článek

Arsenal s Čechem prohrál v Liverpoolu, United ztratili. Leicester vyhrál

4.3.2017  15:34, aktualizováno  20:34
Fotbalisté Liverpoolu vyhráli ve šlágru 27. kola anglické ligy nad Arsenalem 3:1 a posunuli se na třetí místo. Gólmana Petra Čecha překonali Firmino, Mané a Wijnaldum, za hosty snižoval Welbeck....  celý článek

Mourinho překonává trenérské legendy, v United vítězí od první sezony

27.2.2017  7:59
Zařadil se mezi trenérské legendy. Stejně jako Sir Alex Ferguson a Brian Clough vyhrál čtyřikrát Ligový pohár, nikdo se v Anglii neradoval víckrát. Navíc se stal prvním koučem, který v...  celý článek

Schick a Krejčí byli u remíz svých týmů, Pescara pod Zemanem prohrála

26.2.2017  14:32, aktualizováno  22:50
Fotbalisté Sampdorie Janov s českým útočníkem Patrikem Schickem vybojovali ve 26. kole italské ligy bod za remízu 1:1 v Palermu. Stejným skóre skončil i duel mezi Janovem a Boloňou, za kterou...  celý článek

Manchester United vyhrál Ligový pohár, vyrovnaný duel rozhodl Zlatan

26.2.2017  19:29, aktualizováno  19:42
Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve finále Ligového poháru díky brance z 87. minuty. Gól na 3:2 vstřelil hlavou Zlatan Ibrahimović, pro něhož to byla druhá trefa v zápase. Southampton...  celý článek

Kane dal hattrick za poločas, Tottenham doma rozdrtil Stoke a je druhý

26.2.2017  16:23
Už v první půli dali čtyři góly a pohodlný náskok si udrželi. Fotbalisté Tottenhamu porazili Stoke ve 26. kole anglické Premier League 4:0 a posunuli se na druhou příčku tabulky, deset bodů za...  celý článek

Pohotový Kone. Vytáhl Berkovcovi zapadlý jazyk, chválili ho oba trenéři

25.2.2017  19:46
Byl to hrozivý moment. Gólman fotbalových Bohemians Martin Berkovec se hlavou srazil s vlastním spoluhráčem Danielem Krchem a ležel bez hnutí na zemi. Naštěstí byl poblíž situace Francis Kone ze...  celý článek

Tipy do STARLIGY: Slavia v Příbrami je jistota, Dukla doma nezklame

23.2.2017  15:14
Slávisté Jan Sýkora nebo Antonín Barák v záloze, Milan Škoda v útoku. Vzadu je jistí hvězda minulého kola Jakub Podaný z Dukly. I tak mohou vypadat obsazení klíčových postů v iDNES.cz STARLIZE....  celý článek

Leicester má klíčový gól ze Sevilly. Trpěli jsme, uznal trenér Ranieri

23.2.2017  7:59
Naděje na postup do čtvrtfinále žije. Fotbalisté Leicesteru sice ve středečním duelu Ligy mistrů prohráli v Seville 1:2, ale přes velkou převahu domácích se jim podařilo vsítit důležitou branku...  celý článek

Sevilla porazila Leicester, Juventus dal oslabenému Portu dva góly

22.2.2017  20:39, aktualizováno  23:01
Po gólových hodech v minulých zápasech přišly střídmější duely. Sevilla zdolala v osmifinále fotbalové Ligy mistrů Leicester 2:1, důležitou branku ze hřiště soupeře zajistil Jamie Vardy ve druhé...  celý článek

Výhra po půl roce, pět gólů. Zeman prožil fenomenální návrat do Pescary

20.2.2017  9:59
Nastolil typické ofenzivní rozestavení 4-3-3 a Pescara poprvé od srpna 2016 poznala, jak chutná ligové vítězství. A navíc nebylo ledajaké - Janov deklasovala vysoko 5:0. Návrat trenéra Zdeňka...  celý článek

Boloňa s Krejčím opět prohrála, Pescara pod Zemanem zvítězila 5:0

19.2.2017  14:33, aktualizováno  22:54
Fotbalistům Boloni se v únoru nedaří. Ve 25. kole italské ligy před vlastními fanoušky podlehli Interu 0:1. Český záložník Ladislav Krejčí odehrál celý zápas, který v 81. minutě rozhodl...  celý článek

Fulham s Kalasem vypadl z FA Cupu, výhru United zajistil Ibrahimović

19.2.2017  17:12, aktualizováno  19:11
Překvapení se nekonalo. Druholigový Fulham, v jehož sestavě nechyběl obránce Tomáš Kalas, prohrál v osmifinále anglického fotbalového FA Cupu s Tottenhamem 0:3. Všechny branky hostí vstřelil...  celý článek

Noční můra, položil nás třetí gól, hlesl Wenger po výprasku od Bayernu

16.2.2017  5:59
Jestliže chtěl Arsenal prolomit smůlu a po šesti letech konečně projít přes osmifinále fotbalové Ligy mistrů, tak se mu to s největší pravděpodobností znovu nepovedlo. Po debaklu 1:5 na hřišti...  celý článek

Arsenal bez Čecha v Mnichově propadl, dostal pět gólů. Real vyhrál 3:1

15.2.2017  20:39, aktualizováno  23:00
Fotbalisté Arsenalu mají k postupu mezi nejlepší osmičku Ligy mistrů daleko. V úvodním duelu osmifinále prohráli 1:5 na hřišti Bayernu Mnichov, čtyři branky inkasovali po změně stran. Obhájce...  celý článek

Juventus a AS Řím slaví, Schick pomohl gólem k výhře nad Boloňou

12.2.2017  14:23, aktualizováno  22:49
Fotbalisté Juventusu zdolali ve 24. kole italské ligy Cagliari 2:0 mají na čele tabulky sedmibodový náskok. AS Řím porazil stejným skóre Crotone a přeskočili Neapol na druhém místě tabulky....  celý článek

Chelsea jen remizovala, přesto zvýšila náskok. Leicester znovu prohrál

12.2.2017  16:31, aktualizováno  18:57
Fotbalisté Chelsea nedokázali podruhé z posledních tří utkání anglické fotbalové ligy zvítězit. Ve 25. kole přišli o vedení na hřišti Burnley a remizovali 1:1. Na trefu Pedra odpověděl ranou z...  celý článek

Barcelona zdolala Bilbao, Sevilla ztratila. Duel Realu zrušila bouře

4.2.2017  18:18, aktualizováno  6.2 22:53
Pořadí týmů na prvních čtyřech postech španělské ligy se ani po jednadvacátém kole nemění. Druhá Barcelona si poradila s Bilbaem a na Real Madrid jí chybí jeden bod. Podruhé v řadě ztratila...  celý článek

Monako zdolalo ve šlágru Nice, dařilo se i PSG. Pokorný i Plašil hráli

4.2.2017  22:05, aktualizováno  5.2 22:54
Fotbalisté Monaka porazili ve 23. kole francouzské ligy Nice 3:0 a právě před ním vedou tabulku o tři body. Třetí PSG zvládlo duel v Dijonu, čeští fotbalisté Jaroslav Plašil s Lukášem Pokorným...  celý článek

Wenger viděl faul, Conte naopak. A moje chyba vše podtrhla, mrzelo Čecha

5.2.2017  7:02
Za stavu 0:2 mu nesedl odkop a Cesc Fábregas z Chelsea šikovným lobem trestal. Po minele brankáře Petra Čecha měl Arsenal rázem po zápase, gól v nastavení už nic nezměnil. Klíčovým momentem...  celý článek