Anton Zelenko

zkratka autora: az

Jihlava je extraligová. V neděli se rozhodne mezi Vary a Pardubicemi

21.4.2017  17:25, aktualizováno  21:38
V Jihlavě se bude slavit. Hokejová Dukla vybojovala proti Karlovým Varům i přes prohru 2:3 v prodloužení bod a po dvanácti letech se vrátí do nejvyšší soutěže. Po výhře Pardubic na jihu Čech 3:1...  celý článek

Sobotkovi museli pomáhat spoluhráči z ledu, rychle se však oklepal

20.4.2017  14:45
České fanoušky zamrazilo při pohledu na noční incident útočníka St. Louis Vladimíra Sobotky. Ve třetí třetině duelu proti Minnesotě se český hokejista skácel na led po kolizi před brankovištěm....  celý článek

Konec čekání! Brněnská Kometa je po 51 letech hokejovým mistrem

19.4.2017  17:15, aktualizováno  21:28
Hokejová extraliga má nového šampiona! Kometa ukončila výhrou 5:2 finále s Libercem, celou sérii ovládli Brňané poměrem 4:0 na zápasy. Brno se raduje z mistrovského titulu po dlouhých 51 letech,...  celý článek

Jihlava je po výhře v čele barážové skupiny, Vary padly s Pardubicemi

16.4.2017  15:25, aktualizováno  21:12
Hokejisté Karlových Varů se po domácí porážce 3:5 s Pardubicemi ocitli na posledním místě barážové tabulky. V přetlačované urvalo vítězství Dynamo, i díky dvěma trefám Tomáše Rolinka....  celý článek

Kometa získala i druhé finále v Liberci, prodloužení ukončil Kvapil

15.4.2017  16:48, aktualizováno  21:04
Kometa třikrát vedla, Liberec pokaždé vyrovnal. Po úvodním tlaku hostů se Bílí Tygři vzpamatovali a drželi s Kometou krok po každém inkasovaném gólu. Rozhodnutí přineslo až prodloužení, ve...  celý článek

Trest za předražené vstupenky v Hradci může být znám až za rok

14.4.2017  15:59
Kauza předražených vstupenek pro brněnské fanoušky na domácí zápasy Hradce Králové nebude mít rychlé rozuzlení. Jasno o trestu za dvojí ceny lístků v semifinálové sérii by mohlo být klidně až za...  celý článek

Pardubice i Budějovice zvládly obraty, Jihlava poprvé v baráži padla

9.4.2017  15:25, aktualizováno  20:43
Hokejisté Českých Budějovic prohráli poslední čtyři střetnutí barážové skupiny, v Karlových Varech ale i díky velké nedisciplinovanosti domácích vybojovali těsnou výhru 2:1. Východočeši navázali...  celý článek

Sbohem, Joe. Konec arény, která vrátila Detroitu hokejový lesk

8.4.2017  15:59
Co do krásy nikdy mezi svými kolegyněmi nevyčnívala. V neopakovatelných momentech, které se mezi jejími zdmi odehrály, by naopak našla jen málo konkurentek. Joe Louis Arena v Detroitu zažije o...  celý článek

Po roce návrat do Ruska. Kvapil bude hrát v příští sezoně za Chabarovsk

7.4.2017  15:06, aktualizováno  15:35
Hokejový útočník Marek Kvapil je v současnosti jediný zápas od postupu do extraligového finále s brněnskou Kometou. Už nyní je ale jasné, že příští sezonu na Moravě neprodlouží. Podle stránek...  celý článek

Chci dokázat sám sobě, že na to mám, hlásí navrátilec do NHL Sobotka

7.4.2017  11:35
Poslední soutěžní zápas odehrál za Omsk 17. března. Už v neděli by ale měl český hokejový útočník Vladimír Sobotka skočit zpět na zámořský led v dresu St. Louis Blues. Po třech letech se tak...  celý článek

Chomutov zvládl drama s Libercem, Vondrka srovnal sérii hattrickem

5.4.2017  17:10, aktualizováno  21:06
I ve čtvrtém zápase semifinálové série mezi Chomutovem a Libercem byl úspěšný domácí celek. Chomutovští hokejisté sice prohrávali, ale i díky hattricku Michala Vondrky nakonec vybojovali výhru...  celý článek

Vary v baráži vyzrály na Budějovice, Pardubice nevyhrály ani v Jihlavě

31.3.2017  17:15, aktualizováno  20:57
Hokejisté Českých Budějovic domácí barážovou premiéru nezvládli a Karlovým Varům podlehli těsně 3:4. Za Jihočechy skóroval dvakrát Fillman, ve třetí třetině ale rozhodl karlovarský Tuominen....  celý článek

Liberec vstup do semifinále zvládl, začal jasnou výhrou nad Chomutovem

31.3.2017  17:04, aktualizováno  20:43
Liberečtí hokejisté porazili v prvním utkání semifinálové série Chomutov 4:1. Domácí byli po celý zápas aktivnější a na začátku druhé části vedli o dvě branky. Po chomutovském snížení ve třetí...  celý článek

Parádní série Komety nekončí. Vyhrála první semifinále v Hradci

29.3.2017  17:07, aktualizováno  20:48
Úvodní zápas semifinále hokejové extraligy zvládla lépe brněnská Kometa. Na ledě Hradce vyhrála 2:0, když po urputném boji rozhodla poslední třetina. Skóre otevřel Martin Nečas, do prázdné...  celý článek

Kašpara chtěli v Dynamu oholit. Nejhorší sezona, říká útočník

29.3.2017  13:40
Na moskevskou anabázi rozhodně rád vzpomínat nebude. Hokejový útočník Lukáš Kašpar dorazil na sraz české reprezentace s odhodláním vybojovat si místo ve výběru pro mistrovství světa. Uplynulý...  celý článek

Furcha nahání skauti z NHL. Jsme ve fázi jednání, tají detaily gólman

28.3.2017  15:48
Brankář Dominik Furch se připojil k hokejové reprezentaci v přípravě na květnové mistrovství světa. Jeho Omsku se totiž podruhé za sebou nepovedlo přejít přes druhé kolo play-off KHL. „Ale teď...  celý článek

Ve stínu Matthewse. Přesilovky Toronta má pod palcem William Nylander

24.3.2017  12:31
Mládí žene hokejové Toronto vpřed. A to nejen díky do nebes vychvalovanému zázraku NHL jménem Auston Matthews. Týmovou produktivitu živí pravidelnými příspěvky také Mitch Marner a často...  celý článek

Hokejové čtvrtfinále: Plzeň předvedla obrat, Třinec vyhrál v prodloužení

22.3.2017  17:15, aktualizováno  21:45
Ačkoli vedl Liberec na domácím ledě už 3:1, dokázali hokejisté Plzně díky povedené druhé třetině páté semifinále otočit a vyhrát 5:3. Hattrickem se blýskl hostující Indrák. V sérii mezi Třincem...  celý článek

Semifinále první ligy: Kladno přehrálo Jihlavu a vybojovalo sedmý duel

22.3.2017  17:55, aktualizováno  20:45
Dvakrát jihlavská Dukla dokázala v šestém utkání semifinále hokejové první ligy srovnat, domácí Kladno přesto vydřelo vítězství. O něm rozhodl ve třetí třetině svým gólem Strnad. Oba celky tak v...  celý článek

Jihočeši jsou krůček od baráže. I díky fanouškům, děkuje kapitán Novák

19.3.2017  10:59
Hokejisté Českých Budějovic splnili zadání na jedničku. Oba zápasy na ledě Slavie získali na svou stranu a po sobotní výhře 4:0 jim chybí k postupu do baráže poslední krůček. "Podali jsme skvělý...  celý článek

Hromadná bitka v Edenu? Jen pošťuchování, zní ze Slavie i Budějovic

18.3.2017  5:59
Ve třetím utkání semifinálové série první hokejové ligy mezi Slavií a Českými Budějovicemi padaly góly pouze ve druhé třetině. V závěru utkání se sice Pražané snažili vyrovnat, jenže i s...  celý článek

Provokatér Marchand v čele statistik. Dosáhne na individuální trofej?

17.3.2017  14:31
Tři zápasy, devět bodů. Hokejový útočník Brad Marchand z Bostonu se probil před očekávané kandidáty na vítěze bodování NHL Connora McDavida, Sidneyho Crosbyho a Patricka Kanea. Zvládne udržet...  celý článek

Hokejové čtvrtfinále: Třinec podlehl Chomutovu, Liberec porazil Plzeň

15.3.2017  16:55, aktualizováno  21:40
V prvním čtvrtfinále hokejového play-off mezi Třincem a Chomutovem se zrodilo překvapení, když Severočeši zvítězili 2:0. Chomutov vyhrál v Třinci poprvé od vstupu do extraligy v roce 2012. Bílí...  celý článek

Místo střel jsme přihrávali, mrzí po prohře litvínovského Gerháta

14.3.2017  22:36
Ve druhém čtvrtfinále hokejového play-off mezi Hradcem Králové a Litvínovem se daly až do první třetiny najít shodné prvky. Jenže tentokrát byli pány hry po celou dobu domácí a po výhře 3:0...  celý článek

Litvínovská taktika Hradec utahala. Poučí se z toho Východočeši?

14.3.2017  13:45
Skoro to vypadalo, že druhou třetinu odehrál úplně jiný hradecký tým než zbylé dvě části. Mezírky v obraně, pravidelné brejky Litvínova a chyby ve středním pásmu. Ve třetím dějství už sice...  celý článek

Klíčové bylo přežít úvodní tlak Hradce, říká litvínovský Martynek

14.3.2017  10:50
Hokejový Hradec vletěl na Litvínov v první třetině pěkně zostra, úvodní extraligové čtvrtfinále nakonec přeci urvala Verva. A to i díky poněkud šťastné vítězné trefě Rostislava Martynka. Na ni...  celý článek

Hokejové předkolo: Chomutov a Plzeň si zahrají čtvrtfinále play-off

12.3.2017  15:20, aktualizováno  22:56
Hokejisté Chomutova odčinili domácí debakly, když v rozhodujícím pátém zápase předkola deklasovali Mladou Boleslav 6:1. Piráty čeká ve čtvrtfinále Třinec. Ve Vítkovicích muselo rozhodnout až...  celý článek

Hokejové předkolo: Chomutov i Plzeň si vynutily rozhodující pátý zápas

10.3.2017  17:20, aktualizováno  20:56
Chomutovským Pirátům se povedlo to, co by nikdo po prvních dvou duelech netipoval - srovnat sérii s Mladou Boleslaví. Ve čtvrtém utkání svěřenci Vladimíra Růžičky zvítězili těsně 2:1. Plzeňští...  celý článek

Hokejové předkolo: Chomutov i Plzeň slaví první vítězství v sérii

9.3.2017  17:18
Plzeň i Chomutov slaví první výhry v předkole, oba týmy se zároveň vyhnuly vyřazení. Piráti dali zapomenout na gólový příděl z předchozích dvou utkání a zvítězili v Mladé Boleslavi 5:1. Plzeň...  celý článek

Zbytečné play-out? Spíše příprava na podzim, zní ze Zlína a Olomouce

7.3.2017  7:59
Pojmenování „skupina zklamaných“ celkem trefně vystihuje osud týmů, na něž zbylo místo v čtyřčlenném play-out. Snížené vstupné, poloprázdné stadiony a strach z účasti v baráži. Třetí bod ale...  celý článek

Pešán povede reprezentační dvacítku, 1. liga se uzavře a rozšíří

6.3.2017  13:44
Filip Pešán bude kromě Liberce trénovat také hokejovou dvacítku. Výkonný výbor ČSLH jej v pondělí jmenoval nástupcem Jakuba Petra, kterému vypršel u výběru kontrakt. Změn dozná i 1. liga, která...  celý článek

Rozpálené Calgary. Překoná letos Frolík osobní maximum?

6.3.2017  11:47
Sedm výher v řadě, dvanáct triumfů z posledních 15 utkání. Plameny z Calgary sálají v únoru vysoko a polínka do ohně přikládá také český útočník Michael Frolík. V posledním zápase proti New York...  celý článek

Za mými body stojí celý tým, děkuje král bodování Pech

4.3.2017  13:16
V dramatu na čele tabulky kanadského bodování nakonec nejlépe obstál Sparťan Lukáš Pech. Mrštný útočník si připsal celkem 52 bodů (20+32), asistenci přidal i proti Plzni. Na druhého Dominika...  celý článek

Na kostku jsem se radši nedíval, popsal postupovou výhru Plzně Kubalík

3.3.2017  22:33
Na světelné kostce zářil stav 2:2, když hokejisté Plzně propadli obrovské radosti. Bodem v základní hrací době totiž získali jistotu postupu do předkola play-off, díky výhře po nájezdech navíc...  celý článek

Kdepak mistrovská kocovina. V čem tkví kouzlo hokejového Liberce?

2.3.2017  11:58
Už druhou sezonu v řadě ovládli základní část extraligy hokejisté Liberce. Čím se liší od ostatních týmů?  celý článek

Jágr a jeho učni. Veteránova lajna rozhodla zápas s Carolinou

1.3.2017  12:39
Hokejový profesor Jaromír Jágr musí být na své studenty pyšný. Nejdříve mu Jonathan Huberdeau s Aleksandrem Barkovem pomohli připravit úvodní trefu utkání s Carolinou, mladší parťáci českého...  celý článek