Martin Korbáš

zkratka autora: mkr

Hokejový reportér, ve sportovní redakci iDNES.cz externě pracuje od září 2005. Specializuje se především na NHL. Zúčastnil se desítek zápasů v zámoří a evropských akcí NHL Premiere.

Ottawa těsně porazila Pittsburgh a vynutila si rozhodující sedmý zápas

24.5.2017  7:13, aktualizováno  7:45
V pondělí slavil postup Nashville a o den později se mohlo rozhodnout i o druhém finalistovi letošního Stanley Cupu. V případě úspěchu by dostali šanci zopakovat svůj loňský triumf hokejisté...  celý článek

Gól Kašeho nestačil, první účast ve finále Stanley Cupu slaví Nashville

23.5.2017  7:15, aktualizováno  7:55
Poprvé ve finálové sérii Západní konference dokázal jeden z účastníků zvítězit podruhé za sebou a hned z toho byl postup. Premiérovou účast ve finále Stanley Cupu si vybojoval Nashville, když v...  celý článek

Pittsburgh sedmi góly deklasoval Ottawu, do finále mu schází jedna výhra

21.5.2017  23:49, aktualizováno  22.5 0:27
V jednoznačnou záležitost se proměnilo páté finále Východní konference play-off hokejové NHL. Domácí Pittsburgh už v zahajovací třetině nasázel Ottawě čtyři góly a nakonec zvítězil jednoznačně...  celý článek

Nashville zvítězil na ledě Anaheimu a je krok od finále Stanley Cupu

21.5.2017  7:20, aktualizováno  7:54
Ve finálové sérii Západní konference hokejové NHL se vítězové střídají zápas od zápasu. Naposledy v sobotu uspěl Nashville 3:1 na ledě Anaheimu a ujal se vedení v sérii 3:2 na zápasy, díky čemuž...  celý článek

Ottawa náskok Pittsburghu nedotáhla, série je tak opět vyrovnaná

20.5.2017  7:17, aktualizováno  7:48
Stejně jako ve finále Západní konference mezi Anaheimem a Nashvillem je i na Východě série po úvodních čtyřech zápasech vyrovnaná 2:2 na zápasy. Rozhodla o tom páteční venkovní výhra Pittsburghu...  celý článek

Útočník Perry skóroval v prodloužení a Anaheim tak srovnal stav série

19.5.2017  7:14, aktualizováno  7:44
Už podruhé ve finálové sérii Západní konference hokejisté Anaheimu proti Nashvillu dorovnali stav. Aktuálně je to 2:2 na zápasy poté, co ve čtvrtek Ducks výsledkem 3:2 z prodloužení dobyli led...  celý článek

Ottawa pěti góly Pittsburghu nedala šanci a ujala se vedení v sérii

18.5.2017  7:16, aktualizováno  7:45
Po dvou těsných výsledcích z úvodních dvou zápasů na ledě Pittsburghu, kdy se radovaly v jednom případě oba tábory, hokejisté Ottawy po přesunu do svého prostředí urvali jasný výsledek 5:1 a...  celý článek

Nashville si udržel domácí neporazitelnost z play-off i proti Anaheimu

17.5.2017  6:15, aktualizováno  6:54
I v šestém domácím zápase letošního play-off si hokejisté Nashvillu udrželi neporazitelnost. Naposledy před svými fanoušky po obratu ze třetí třetiny porazili Anaheim 2:1 a stejným poměrem vedou...  celý článek

Pittsburghu stačil jediný gól, vyrovnání série s Ottawou trefil Kessel

16.5.2017  7:15, aktualizováno  7:55
Pittsburgh po úvodním nezdaru z prodloužení uspěl v domácí odvetě fotbalovým výsledkem 1:0 a srovnal tak stav finálové série Východní konference s Ottawou na 1:1 na zápasy. Střelcem jediné...  celý článek

Anaheim srovnal stav série s Nashvillem, gólem k tomu přispěl i Kaše

15.5.2017  7:13, aktualizováno  7:47
Hokejisté Anaheimu si v domácí odvetě poradili s Nashvillem 5:3 a po úvodním nezdaru z prodloužení tak srovnali stav finálové série Západní konference na 1:1 na zápasy. Svým premiérovým gólem v...  celý článek

Úvodní výhru Ottawy na ledě Pittsburghu režíroval útočník Ryan

14.5.2017  6:53, aktualizováno  7:33
Stejně jako úvodní finále Západní konference, kdy v prodloužení uspěli nad Anaheimem hosté z Nashvillu, skončila i otevírací partie na Východě. Hokejisté Ottawy zvítězili na ledě Pittsburghu po...  celý článek

Nashville uspěl v prvním duelu s Anaheimem v prodloužení, rozhodl Neal

13.5.2017  7:12, aktualizováno  7:44
Ve velké formě hrající hokejisté Nashvillu si připsali už devátou výhru z dosavadních jedenácti startů v play-off. Po vítězném vstupu do sérií proti Chicagu a St. Louis v pátek uspěli i v prvním...  celý článek

V hokejových hvězdných válkách uspěl Crosby, postup slaví i Anaheim

11.5.2017  4:12, aktualizováno  7:22
V rozhodujícím sedmém zápase série play-off hokejové NHL mezi dvěma nejlepšími celky ze základní části se ve středu radoval Pittsburgh po výhře 2:0 na ledě Washingtonu. Ve finále Východní...  celý článek

Ottawa uspěla v sérii s Rangers a je prvním finalistou Východní konference

10.5.2017  7:09, aktualizováno  7:39
Hokejisté Ottawy v úterý po skóre 4:2 dobyli led Rangers a stejným poměrem ovládli i celou sérii, díky čemuž potřetí v klubové historii slaví účast ve finále Východní konference. Jejich soupeře...  celý článek

Washington dobyl led Pittsburghu a vynutil si rozhodující sedmý zápas

9.5.2017  6:11, aktualizováno  6:37
Hokejisté Pittsburghu nevyužili ani druhý postupový mečbol, když v pondělí na domácím ledě podlehli Washingtonu 2:5. Série je tak srovnaná 3:3 na zápasy a o finalistovi Východní konference NHL...  celý článek

Edmonton je dál ve hře, Nashville ukončil Sobotkovi s Jaškinem sezonu

7.5.2017  23:53, aktualizováno  8.5 7:31
Po hladkém triumfu nad Chicagem se rozjetí hokejisté Nashvillu radují i ze druhého postupu. V neděli udolali St. Louis 3:1 a po výsledku 4:2 na zápasy slaví historicky premiérovou účast ve...  celý článek

Sobotka s Jaškinem zařídili gól a pomohli udržet St. Louis ve hře

6.5.2017  7:18, aktualizováno  8:52
Teprve druhou prohru z dosavadních devíti startů v play-off utrpěli hokejisté Nashvillu, když v pátek nestačili na domácí St. Louis. Na výhře 2:1, díky níž snížili stav série na 2:3 na zápasy,...  celý článek

Rangers slaví podruhé v řadě a srovnali stav série s Ottawou

5.5.2017  7:11, aktualizováno  7:34
I ve druhém domácím představení v sérii druhého kola play-off hokejisté Rangers porazili Ottawu shodným skóre 4:1 a srovnali tak stav na 2:2 na zápasy. První hvězdou utkání byl švédský centr New...  celý článek

Pittsburgh si poradil i bez zraněného Crosbyho, Anaheim srovnal sérii

4.5.2017  6:33, aktualizováno  7:31
I bez svého nejlepšího hráče a kapitána Sidneyho Crosbyho, kterého v průběhu předešlé partie vyřadil otřes mozku po ataku soupeře, si dokázali hokejisté Pittsburghu ve středu poradit s...  celý článek

Rozjetý Nashville je krok od postupu, Rangers slaví první výhru

3.5.2017  7:04, aktualizováno  7:51
Už sedmou výhru z dosavadních osmi zápasů play-off si připsali na své konto suverénně hrající hokejisté Nashvillu. V úterý na domácím ledě porazili St. Louis 2:1 a v sérii je za stavu 3:1 na...  celý článek

Washington se vrátil do hry o postup, Pittsburgh navíc ztratil Crosbyho

2.5.2017  7:03, aktualizováno  7:47
Hokejisté Washingtonu po dvou domácích porážkách uspěli na ledě Pittsburghu a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Hrdinou utkání se stal obránce Kevin Shattenkirk, jenž rozhodl o výhře Capitals...  celý článek

Sobotka asistoval u jediné trefy St. Louis, Anaheim rozstřílel Edmonton

30.4.2017  23:59, aktualizováno  1.5 5:19
Po pěti výhrách v řadě sice nedávno hokejistům Nashvillu skončila vítězná série, skvělou formu však opět potvrdili v neděli. Na domácím ledě porazili St. Louis výsledkem 3:1 a v sérii tak vedou...  celý článek

St. Louis ukončilo vítěznou jízdu Nashvillu, Edmonton jde do trháku

29.4.2017  7:07, aktualizováno  7:46
Hokejisté St. Louis s českým útočníkem Vladimírem Sobotkou v sestavě zastavili spanilou jízdu Nashvillu. Po pěti výhrách v play-off v řadě Predators padli na ledě Blues těsně 2:3 a série je tak...  celý článek

Crosby byl o gól lepší než Ovečkin, Ottawa uspěla v duelu s Rangers

28.4.2017  7:16, aktualizováno  8:00
Po Západní konferenci se ve čtvrtek prvními zápasy rozjely i série druhého kola play-off Východní konference NHL. V ostře sledovaném souboji Washingtonu s Pittsburghem se radovali hosté. I díky...  celý článek

Sobotkův gól St. Louis nestačil, Nashville si udržel neporazitelnost

27.4.2017  7:10, aktualizováno  8:09
Pátý start v letošním play-off a pátá výhra. Skvostnou bilancí se můžou pyšnit hokejisté Nashvillu, kteří po hladkém triumfu nad favorizovaným Chicagem vstoupili vítězně i do druhého kola proti...  celý článek

Crosby s Ovečkinem potřetí proti sobě, na Západě je favoritem Anaheim

26.4.2017  14:59
Před startem druhého kola play-off hokejové NHL poutá největší pozornost souboj Washingtonu s Pittsburghem. V předchozích dvou vzájemných sériích se vždy radoval Sidney Crosby, dokáže však...  celý článek

Ottawa a Washington slaví po prodloužení, Boston a Toronto končí

24.4.2017  0:17, aktualizováno  7:30
Hokejisté Bostonu nedokázali odvrátit další mečbol Ottawy a po nedělní domácí porážce 2:3 z prodloužení se loučí s letošním play-off. Kanadský celek, kterému trefil postup 4:2 na zápasy gólem z...  celý článek

Sobotka v prodloužení režíroval postupový gól St. Louis nad Minnesotou

23.4.2017  0:38, aktualizováno  1:10
Po Chicagu se s play-off překvapivě rychle rozloučil také druhý nejlepší celek tabulky Západní konference z letošní základní části NHL. Minnesota si sice vyrovnáním na 3:3 vynutila prodloužení,...  celý článek

Pastrňák skóroval a Boston je stále ve hře, výhru slavil i Washington

22.4.2017  7:21, aktualizováno  8:13
I díky druhé brance v play-off z hole produktivního mladíka Davida Pastrňáka dokázali hokejisté Bostonu uspět nad domácí Ottawou a odvrátili tak první mečbol soupeře. O výhře 3:2 rozhodl až v...  celý článek

Nashville poslal na dovolenou Chicago, slaví i obhájci z Pittsburghu

21.4.2017  7:10, aktualizováno  8:23
Největší překvapení dosavadního průběhu play-off hokejové NHL je dokonáno. Nashville čtvrteční výhrou 4:1 uzavřel hladký postup 4:0 na zápasy nad favorizovaným Chicagem. Účast ve druhém kole...  celý článek

Hanzal gólem pojistil výhru Minnesoty, Anaheim jako první slaví postup

20.4.2017  7:08, aktualizováno  8:03
Hokejový útočník Martin Hanzal se jedním gólem podílel na výhře Minnesoty 2:0 nad St. Louis, díky čemuž Wild odvrátili první postupový mečbol soupeře a snížili na 1:3 na zápasy. Naopak hladce...  celý článek

Hertl bodoval u jasné výhry San Jose, Pittsburgh nevyužil první mečbol

19.4.2017  7:08, aktualizováno  8:10
S rozdílnými výsledky odcházeli po úterních zápasech play-off finalisté předešlého Stanley Cupu. Obhájci trofeje z Pittsburghu podlehli Columbusu těsně 4:5 a nevyužili tak první postupový...  celý článek

Pastrňákův gól Bostonu nestačil, Toronto vede v sérii nad Washingtonem

18.4.2017  7:09, aktualizováno  8:12
Všechny čtyři pondělní zápasy play-off hokejové NHL dospěly do prodloužení. Boston, kterému v řádné hrací době trefil vyrovnání David Pastrňák, nakonec podlehl 3:4 Ottawě a mladíci z Toronta...  celý článek

Sobotka a Plekanec bodovali, St. Louis a Pittsburgh je krok od postupu

17.4.2017  6:48, aktualizováno  7:55
Asistence útočníků Vladimíra Sobotky a Tomáše Plekance přispěly k nedělním výhrám hokejistů St. Louis a Montrealu v play-off NHL. Prvně jmenovaní Blues slavili nad Minnesotou už potřetí, stejně...  celý článek

Asistence Pastrňáka a Frolíka k výhrám nepomohly, Polákovi skončila sezona

16.4.2017  0:13, aktualizováno  9:31
Hokejisté Bostonu byli blízko druhého vítězství v sérii proti Ottawě. I díky asistenci Davida Pastrňáka chvíli drželi nadějný stav 1:3. Domácí však v závěrečné třetině dvěma slepenými góly...  celý článek

Plekanec udržel Montreal ve hře, podruhé slaví Pittsburgh a St. Louis

15.4.2017  7:06, aktualizováno  8:14
V letošní základní části si připsal jen deset branek a nejméně bodů za celou dosavadní kariéru v NHL. V odvetném zápase play-off proti Rangers však Tomáš Plekanec zazářil bilancí (1+1) a hlavně...  celý článek