Martin Korbáš

zkratka autora: mkr

Hokejový reportér, ve sportovní redakci iDNES.cz externě pracuje od září 2005. Specializuje se především na NHL. Zúčastnil se desítek zápasů v zámoří a evropských akcí NHL Premiere.

Z volných Čechů si nový klub NHL překvapivě vybral útočníka Noska

22.6.2017  5:11, aktualizováno  6:08
Vegas Golden Knights, od nadcházející sezony nový člen hokejové NHL, si během středečního slavnostního předávání trofejí vybíral v rámci rozšiřovacího draftu své nové hráče od konkurentů. Mezi...  celý článek

McDavid ovládl předávání trofejí, ocenili jej novináři i samotní hráči

22.6.2017  4:30, aktualizováno  5:23
Post krále nejprestižnější hokejové ligy světa převzal po Patricku Kanovi z Chicaga, jenž loni rovněž získal Art Ross Trophy a nejprestižnější Hart Trophy a Ted Lindsay Award, mladík Connor...  celý článek

Crosby kromě poháru obhájil i zisk trofeje pro nejužitečnějšího hráče

12.6.2017  5:48, aktualizováno  6:15
Nejužitečnějším hráčem letošního play-off hokejové NHL byl zvolen Sidney Crosby, kapitán vítězů z Pittsburghu. Prestižní Conn Smythe Trophy převzal jako teprve třetí hráč historie podruhé za...  celý článek

Pittsburgh prolomil domácí nadvládu a slaví obhajobu Stanley Cupu

12.6.2017  5:00, aktualizováno  6:00
Po dlouhých 19 letech se hokejová NHL dočkala týmu, který vybojoval slavný Stanley Cup ve dvou letech za sebou. Na úspěchy Detroitu (1997 - 1998) navázal Pittsburgh s hvězdami Sidneym Crosbym a...  celý článek

Pittsburgh šesti góly roznesl Nashville a je krok od obhajoby poháru

9.6.2017  4:57, aktualizováno  5:58
Na dominanci týmů hrajících v domácím prostředí nic nezměnilo ani páté finále letošního Stanley Cupu. Hokejisté Pittsburghu dali zapomenout na předešlé dva nezdary z Nashvillu a jednoznačným...  celý článek

Nashville doma porazil Pittsburgh i podruhé a srovnal finálovou sérii

6.6.2017  5:10, aktualizováno  6:09
Můj dům, můj hrad. Po dvou domácích triumfech Pittsburghu v letošním finále hokejového Stanley Cupu slavili před svými fanoušky podruhé i hráči Nashvillu. Na 2:2 na zápasy vyrovnali finálovou...  celý článek

Nashville ve skvělé atmosféře přehrál Pittsburgh a snížil stav finále

4.6.2017  5:06, aktualizováno  5:50
Nashville je v USA znám jako centrum country hudby, premiérová účast Predators ve finále Stanley Cupu však město proměnila svou skvělou atmosférou na úroveň tradičních hokejových bašt. Lidé...  celý článek

Pittsburgh zvládl i druhý domácí zápas, výhru opět trefil Guentzel

1.6.2017  5:11, aktualizováno  6:07
Po defenzivně zaměřeném výkonu, kdy jim na výhru 5:3 stačilo jen dvanáct střeleckých pokusů, byli hokejisté Pittsburghu ve druhém pokračování finále Stanley Cupu mnohem aktivnější. Střeleckou...  celý článek

Pittsburgh vytěžil z minima maximum a ujal se vedení ve finálové sérii

30.5.2017  5:02, aktualizováno  5:34
Hokejisté Pittsburghu vykročili vítězně za obhajobou Stanley Cupu, když v otevíracím finále před svými fanoušky zdolali Nashville po výsledku 5:3. Domácím vyšla zahajovací třetina, v níž...  celý článek

Pittsburgh v prodloužení udolal Ottawu a přiblížil se obhajobě poháru

26.5.2017  6:38, aktualizováno  7:23
Hokejisté Pittsburghu uspěli v rozhodujícím sedmém zápase finále Východní konference, když na domácím ledě udolali Ottawu 3:2 gólem až z šesté minuty druhého prodloužení. Maratonský zápas...  celý článek

Ottawa těsně porazila Pittsburgh a vynutila si rozhodující sedmý zápas

24.5.2017  7:13, aktualizováno  7:45
V pondělí slavil postup Nashville a o den později se mohlo rozhodnout i o druhém finalistovi letošního Stanley Cupu. V případě úspěchu by dostali šanci zopakovat svůj loňský triumf hokejisté...  celý článek

Gól Kašeho nestačil, první účast ve finále Stanley Cupu slaví Nashville

23.5.2017  7:15, aktualizováno  7:55
Poprvé ve finálové sérii Západní konference dokázal jeden z účastníků zvítězit podruhé za sebou a hned z toho byl postup. Premiérovou účast ve finále Stanley Cupu si vybojoval Nashville, když v...  celý článek

Pittsburgh sedmi góly deklasoval Ottawu, do finále mu schází jedna výhra

21.5.2017  23:49, aktualizováno  22.5 0:27
V jednoznačnou záležitost se proměnilo páté finále Východní konference play-off hokejové NHL. Domácí Pittsburgh už v zahajovací třetině nasázel Ottawě čtyři góly a nakonec zvítězil jednoznačně...  celý článek

Nashville zvítězil na ledě Anaheimu a je krok od finále Stanley Cupu

21.5.2017  7:20, aktualizováno  7:54
Ve finálové sérii Západní konference hokejové NHL se vítězové střídají zápas od zápasu. Naposledy v sobotu uspěl Nashville 3:1 na ledě Anaheimu a ujal se vedení v sérii 3:2 na zápasy, díky čemuž...  celý článek

Ottawa náskok Pittsburghu nedotáhla, série je tak opět vyrovnaná

20.5.2017  7:17, aktualizováno  7:48
Stejně jako ve finále Západní konference mezi Anaheimem a Nashvillem je i na Východě série po úvodních čtyřech zápasech vyrovnaná 2:2 na zápasy. Rozhodla o tom páteční venkovní výhra Pittsburghu...  celý článek

Útočník Perry skóroval v prodloužení a Anaheim tak srovnal stav série

19.5.2017  7:14, aktualizováno  7:44
Už podruhé ve finálové sérii Západní konference hokejisté Anaheimu proti Nashvillu dorovnali stav. Aktuálně je to 2:2 na zápasy poté, co ve čtvrtek Ducks výsledkem 3:2 z prodloužení dobyli led...  celý článek

Ottawa pěti góly Pittsburghu nedala šanci a ujala se vedení v sérii

18.5.2017  7:16, aktualizováno  7:45
Po dvou těsných výsledcích z úvodních dvou zápasů na ledě Pittsburghu, kdy se radovaly v jednom případě oba tábory, hokejisté Ottawy po přesunu do svého prostředí urvali jasný výsledek 5:1 a...  celý článek

Nashville si udržel domácí neporazitelnost z play-off i proti Anaheimu

17.5.2017  6:15, aktualizováno  6:54
I v šestém domácím zápase letošního play-off si hokejisté Nashvillu udrželi neporazitelnost. Naposledy před svými fanoušky po obratu ze třetí třetiny porazili Anaheim 2:1 a stejným poměrem vedou...  celý článek

Pittsburghu stačil jediný gól, vyrovnání série s Ottawou trefil Kessel

16.5.2017  7:15, aktualizováno  7:55
Pittsburgh po úvodním nezdaru z prodloužení uspěl v domácí odvetě fotbalovým výsledkem 1:0 a srovnal tak stav finálové série Východní konference s Ottawou na 1:1 na zápasy. Střelcem jediné...  celý článek

Anaheim srovnal stav série s Nashvillem, gólem k tomu přispěl i Kaše

15.5.2017  7:13, aktualizováno  7:47
Hokejisté Anaheimu si v domácí odvetě poradili s Nashvillem 5:3 a po úvodním nezdaru z prodloužení tak srovnali stav finálové série Západní konference na 1:1 na zápasy. Svým premiérovým gólem v...  celý článek

Úvodní výhru Ottawy na ledě Pittsburghu režíroval útočník Ryan

14.5.2017  6:53, aktualizováno  7:33
Stejně jako úvodní finále Západní konference, kdy v prodloužení uspěli nad Anaheimem hosté z Nashvillu, skončila i otevírací partie na Východě. Hokejisté Ottawy zvítězili na ledě Pittsburghu po...  celý článek

Nashville uspěl v prvním duelu s Anaheimem v prodloužení, rozhodl Neal

13.5.2017  7:12, aktualizováno  7:44
Ve velké formě hrající hokejisté Nashvillu si připsali už devátou výhru z dosavadních jedenácti startů v play-off. Po vítězném vstupu do sérií proti Chicagu a St. Louis v pátek uspěli i v prvním...  celý článek

V hokejových hvězdných válkách uspěl Crosby, postup slaví i Anaheim

11.5.2017  4:12, aktualizováno  7:22
V rozhodujícím sedmém zápase série play-off hokejové NHL mezi dvěma nejlepšími celky ze základní části se ve středu radoval Pittsburgh po výhře 2:0 na ledě Washingtonu. Ve finále Východní...  celý článek

Ottawa uspěla v sérii s Rangers a je prvním finalistou Východní konference

10.5.2017  7:09, aktualizováno  7:39
Hokejisté Ottawy v úterý po skóre 4:2 dobyli led Rangers a stejným poměrem ovládli i celou sérii, díky čemuž potřetí v klubové historii slaví účast ve finále Východní konference. Jejich soupeře...  celý článek

Washington dobyl led Pittsburghu a vynutil si rozhodující sedmý zápas

9.5.2017  6:11, aktualizováno  6:37
Hokejisté Pittsburghu nevyužili ani druhý postupový mečbol, když v pondělí na domácím ledě podlehli Washingtonu 2:5. Série je tak srovnaná 3:3 na zápasy a o finalistovi Východní konference NHL...  celý článek

Edmonton je dál ve hře, Nashville ukončil Sobotkovi s Jaškinem sezonu

7.5.2017  23:53, aktualizováno  8.5 7:31
Po hladkém triumfu nad Chicagem se rozjetí hokejisté Nashvillu radují i ze druhého postupu. V neděli udolali St. Louis 3:1 a po výsledku 4:2 na zápasy slaví historicky premiérovou účast ve...  celý článek

Sobotka s Jaškinem zařídili gól a pomohli udržet St. Louis ve hře

6.5.2017  7:18, aktualizováno  8:52
Teprve druhou prohru z dosavadních devíti startů v play-off utrpěli hokejisté Nashvillu, když v pátek nestačili na domácí St. Louis. Na výhře 2:1, díky níž snížili stav série na 2:3 na zápasy,...  celý článek

Rangers slaví podruhé v řadě a srovnali stav série s Ottawou

5.5.2017  7:11, aktualizováno  7:34
I ve druhém domácím představení v sérii druhého kola play-off hokejisté Rangers porazili Ottawu shodným skóre 4:1 a srovnali tak stav na 2:2 na zápasy. První hvězdou utkání byl švédský centr New...  celý článek

Pittsburgh si poradil i bez zraněného Crosbyho, Anaheim srovnal sérii

4.5.2017  6:33, aktualizováno  7:31
I bez svého nejlepšího hráče a kapitána Sidneyho Crosbyho, kterého v průběhu předešlé partie vyřadil otřes mozku po ataku soupeře, si dokázali hokejisté Pittsburghu ve středu poradit s...  celý článek

Rozjetý Nashville je krok od postupu, Rangers slaví první výhru

3.5.2017  7:04, aktualizováno  7:51
Už sedmou výhru z dosavadních osmi zápasů play-off si připsali na své konto suverénně hrající hokejisté Nashvillu. V úterý na domácím ledě porazili St. Louis 2:1 a v sérii je za stavu 3:1 na...  celý článek

Washington se vrátil do hry o postup, Pittsburgh navíc ztratil Crosbyho

2.5.2017  7:03, aktualizováno  7:47
Hokejisté Washingtonu po dvou domácích porážkách uspěli na ledě Pittsburghu a snížili stav série na 1:2 na zápasy. Hrdinou utkání se stal obránce Kevin Shattenkirk, jenž rozhodl o výhře Capitals...  celý článek

Sobotka asistoval u jediné trefy St. Louis, Anaheim rozstřílel Edmonton

30.4.2017  23:59, aktualizováno  1.5 5:19
Po pěti výhrách v řadě sice nedávno hokejistům Nashvillu skončila vítězná série, skvělou formu však opět potvrdili v neděli. Na domácím ledě porazili St. Louis výsledkem 3:1 a v sérii tak vedou...  celý článek

St. Louis ukončilo vítěznou jízdu Nashvillu, Edmonton jde do trháku

29.4.2017  7:07, aktualizováno  7:46
Hokejisté St. Louis s českým útočníkem Vladimírem Sobotkou v sestavě zastavili spanilou jízdu Nashvillu. Po pěti výhrách v play-off v řadě Predators padli na ledě Blues těsně 2:3 a série je tak...  celý článek

Crosby byl o gól lepší než Ovečkin, Ottawa uspěla v duelu s Rangers

28.4.2017  7:16, aktualizováno  8:00
Po Západní konferenci se ve čtvrtek prvními zápasy rozjely i série druhého kola play-off Východní konference NHL. V ostře sledovaném souboji Washingtonu s Pittsburghem se radovali hosté. I díky...  celý článek

Sobotkův gól St. Louis nestačil, Nashville si udržel neporazitelnost

27.4.2017  7:10, aktualizováno  8:09
Pátý start v letošním play-off a pátá výhra. Skvostnou bilancí se můžou pyšnit hokejisté Nashvillu, kteří po hladkém triumfu nad favorizovaným Chicagem vstoupili vítězně i do druhého kola proti...  celý článek

Crosby s Ovečkinem potřetí proti sobě, na Západě je favoritem Anaheim

26.4.2017  14:59
Před startem druhého kola play-off hokejové NHL poutá největší pozornost souboj Washingtonu s Pittsburghem. V předchozích dvou vzájemných sériích se vždy radoval Sidney Crosby, dokáže však...  celý článek