Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pravidla soutěže "iDNES.cz inspiruje miliony čtenářů"

Zpravodajský portál iDNES.cz inspiruje miliony čtenářů. Nech se inspirovat i ty!

Máš svůj životní cíl? Chceš něčeho dosáhnout a chybí ti podpora? Přihlas se do naší soutěže, splň si svůj sen a navíc získej 100 000 Kč!

Informace o soutěži

Je ti 18–24 let a máš svůj sen, který chceš do svých 25. narozenin uskutečnit? Pak splňuješ jediné kritérium pro přihlášení do soutěže. Přihlas se přes vstupní formulář (zde), vyplň o sobě všechny požadované údaje a hlavně nezapomeň na jasné stanovení cíle.

Odborná porota vybere ze všech přihlášek 100 semifinalistů. Tedy 100 soutěžících a jejich cílů, rozhodovat bude zajímavost a překvapivost. Chceme podpořit všechny uskutečnitelné i nereálné sny. Snaha o dosažení tvého snu může být inspirací pro další čtenáře.

Dál už je vše ve tvých rukách. Budeš mít 14 dní na to, abys v internetovém hlasování sehnal(a) pro svůj cíl co největší podporu. Padesát soutěžících s nejvíce hlasy se stane finalisty. Pak už jen musí splnit svůj sen a dosáhnout svého cíle. Každý, komu se to podaří, získá od iDNES.cz 100 000 Kč.

Důležité termíny

Do soutěže je možné se přihlásit od pondělí 5. září do neděle 2. října 2011.

Hlasovací část, během níž musí stovka semifinalistů získat pro svůj sen co největší podporu, poběží od pondělí 17. 10. do neděle 30. 10. 2011.

Padesátku finalistů zveřejníme 31. 10. 2011 na webu soutěže.

Kdy a kde se můžeš přihlásit?

Přihlásit se můžeš od pondělí 5. září do neděle 2. října 2011 na webu idnes.cz/tvujpribeh. Pro přijetí do soutěže je nutné vyplnit přihlašovací formulář. Po jeho vyplnění obdržíš e-mailem další informace. Všechny vybrané semifinalisty budeme dále kontaktovat e-mailem.

Kdo se může přihlásit?

Soutěž je určena pro všechny ve věku 18–24 let. Každý soutěžící se může přihlásit pouze jednou. Rozhodující je vyplněný přihlašovací formulář s fotografií. Před zařazením do finálového kola bude nutné doložit svou totožnost platným občanským průkazem nebo cestovním pasem.

Povinnosti soutěžícího

Pořádně si rozmysli svůj cíl, po vyplnění přihlašovacího formuláře už ho nelze změnit. Každý soutěžící se může přihlásit pouze jednou.

Vyplněním přihlašovacího formuláře poskytuje soutěžící právo zveřejnit poskytnuté informace na stránkách k soutěži.

Soutěžící musí svůj cíl splnit nejpozději v den svých 25. narozenin. Termín 25. narozenin soutěžícího nesmí být dříve než 1. 11. 2011.

Každý finalista je povinen každý měsíc informovat iDNES.cz o tom, jak pokračují přípravy na splnění jeho snu. Průběžné informace musí finalista zasílat v předem daném formuláři.

Každý finalista je povinen potvrdit formulář obsahující konkrétní cíl a důkazy o jeho dosažení. Způsob, jakým soutěžící splnění svého cíle doloží, musí předem odsouhlasit MAFRA. Formulář bude předán na schůzce se semifinalisty, případně bude semifinalistům zaslán na e-mail.

Každý finalista musí nejméně týden předem informovat pořadatele soutěže o termínu, ve kterém se o splnění cíle pokusí. Podrobné informace zasílej na e-mail: tvujpribeh@idnes.cz

Diskvalifikace soutěžícího

MAFRA si vyhrazuje právo vyřadit soutěžícího, pokud nesplní následující podmínky:

 • Každý měsíc je nutné, aby finalista nahlásil, jak pokračuje ve splnění svého cíle. Lhůta začíná běžet od zařazení mezi finalisty. Poprvé je tedy nutné se nahlásit do 30. 11. 2011 a pak vždy každých dalších 30 dnů.
 • Minimálně týden před plánovaným splněním svého cíle informovat pořadatele soutěže o záměru pravidly stanoveným způsobem.
 • Každý finalista musí mít MAFROU schválen formulář se stanoveným cílem a důkazem pro jeho ověření.
 • Každý finalista musí předložit svůj občanský průkaz nebo cestovní pas před schválením dosaženého cíle, důkazu a vyplacením výhry.

Obecná pravidla soutěže

 1. Soutěž "iDNES.cz inspiruje miliony čtenářů" (dále také jen "soutěž") probíhá na území České republiky.
 2. Účastníkem soutěže se stává každý čtenář iDNES.cz, který akceptuje pravidla soutěže a splní podmínky vyplývající z pravidel soutěže.
 3. Organizátorem soutěže je obchodní společnost MAFRA, a. s., se sídlem Karla Engliše 519/11, Praha 5, PSČ 150 00, IČO: 45313351, zapsaná v OR vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B/1328 (dále jen "MAFRA").
 4. Z účasti v soutěži jsou vyloučeni zaměstnanci MAFRA.
 5. Vstupem do soutěže se všichni účastníci zavazují dodržovat její pravidla.
 6. MAFRA si vyhrazuje právo úprav pravidel soutěže včetně práva soutěž kdykoliv zrušit bez náhrady.
 7. Výhry v soutěži nejsou soudně vymahatelné.
 8. Ve sporných případech si MAFRA vyhrazuje právo rozhodnout s konečnou platností.
 9. Každý se může zúčastnit soutěže jen jednou – v případě vícenásobných registrací bude každá duplicitní registrace smazána a hráč bude ze soutěže vyřazen.
 10. Do soutěže bude zařazen každý účastník, který vyplní všechny požadované identifikační údaje a splní pravidla soutěže.
 11. Výhry budou předány soutěžícím, kteří splnili všechny povinnosti soutěžícího, řádně dosáhli stanoveného cíle ve stanovenou dobu a jimž porota uznala důkaz splnění cíle.
 12. Vyrozumění výhercům a informace o předání výher budou zaslány elektronickou poštou na e-mail výherce do měsíce od splnění a doložení cíle.
 13. Výhry, které MAFRA předá, představují částku po zdanění srážkovou daní.
 14. Účastník soutěže tímto poskytuje MAFRA souhlas, aby jeho osobní údaje, tedy jméno, příjmení, e-mailovou adresu a případně další údaje, které účastník soutěže společnosti MAFRA poskytl, zpracovávala pro marketingové účely, tedy za účelem nabízení obchodu a služeb.
 15. Finalista soutěže poskytuje MAFRA souhlas využitím svého jména, města bydliště, fotografie a příběhu k vyžití v rámci kampaně  a dále k využití v další marketingové komunikaci pro iDNES.cz v průběhu dalších tří let.
 16. Účastník soutěže zároveň výslovně prohlašuje, že poskytuje společnosti MAFRA souhlas, aby e-mailovou adresu a další účastníkem poskytnuté podrobnosti jeho elektronického kontaktu využila pro potřeby šíření nevyžádaných obchodních sdělení ve smyslu ustanovení § 7 zákona č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti. Souhlas je poskytován na dobu neurčitou. Tento souhlas lze odvolat za podmínek stanovených platnými právními předpisy.

Jak a kdy bude vyplacena výhra

Výhra bude vyplacena na bankovní účet výherce nejpozději do dvou měsíců ode dne dosažení cíle. Výhra 100 000 Kč je výhra po zdanění srážkovou daní.

Výherce je povinen před převzetím výhry vyplnit předávací protokol k výhře, který mu bude zaslán na e-mail. Lhůta dva měsíce pro vyplacení výhry začíná platit dnem doručení podepsaného předávacího protokolu výhercem.

Michal Broš

Michal Broš
Kapitán HC Sparta Praha

Příběh mého života?
Z Olomouce přes Vsetín, se zastávkou ve finském Oulu až do Prahy.

Snadná cesta nahoru?
Vůbec. Ale celou dobu mě ta dřina bavila. Nikdy jsem neměl chuť říct „kašlu na to“.

Událost, která mě opravdu nakopla?
Je jich víc. Ale určitě Lance Armstrong svým famózním vítězstvím nad rakovinou. Paráda. Nikdy se nevzdat, o to jde...

A která naopak varovala?
Varovaní cítím vždy, když čtu o zbytečném neštěstí, zraněni. Pak přemýšlím, jestli dělám dost, aby se to nestalo i mně, blízkým...

Předsevzetí?
Určitě lepší sezónu pro Spartu než loni.

Vzkaz čtenářům iDNES.cz?
Berte problémy pozitivně, pomáhá to překonávat překážky. A taky... všechno zlé je opravdu k něčemu dobré. Mockrát jsem to pocítil na vlastni kůži...

PředchozíDalší
Martin Černík

Martin Černík
nejlepší český snowboardista

Příběh mého života?
Hory, sníh a prkno... oceán a vlny... nebo domov. Mám rád přírodu, čerstvý vzduch a pohodu s rodinkou.

Co mě ovlivnilo, nakoplo?
První den na skateboardu, snowboardu a surfu. Každé to prkno mi vneslo do života radost, zábavu i poznání.

Na co jsem pyšný?
Jsem rád, že jsem zdravej ..a pyšnej jsem na krásný dvě holky, který se mnou teď kráčej životem.

Vzkaz čtenářům?
Všechno se děje ve správném čase. A pokud se to právě neděje, tak ještě nenastal ten správný čas...

PředchozíDalší
Charlie Straight

Charlie Straight
za kapelu odpovídá frontman Albert Černý

Příběh mého života?
Plout v zorbingové kouli davem, hrát vlastní písničky a živit se tím, co mě baví... to se mi daří, takže jsem šťastný a nic mi nechybí. Teda skoro.

Událost, která mě opravdu nakopla?
Cestování po Anglii a moment, kdy jsem poprvé uslyšel písničku The Scientist od Coldplay. A opravdový zlom? Koncert The Flaming Lips na festivalu v polských Katovicích, ten mi doslova změnil život...

Na co jsem pyšný?
To jsem pokaždý, když se v něčem ovládnu... třeba nesníst v půl druhé ráno na benzince tři balíčky gumových rybiček. Sebeovládání je v mým životě moc důležitý. Skoro stejně jako láska.

Vzkaz čtenářům iDNES.cz?
Mám rád lidi, kteří vědí, co chtějí, a jdou tvrdohlavě za tím, co je totálně naplňuje... jo a dík, že fandíte Charlie Straight!

PředchozíDalší
Ladida

Ladida
přední česká DJ elektronické hudby

Příběh mého života?
Hudba, parties, nahrávací studio, cestování, rodina...

Co mě ovlivnilo, nakoplo?
První gramofonová deska taneční hudby, kterou jsem si koupila ve 13 letech... “Pump up the jump“.

Na co jsem pyšná?
Že mohu hrát to, co se mi líbí... na parties po celém světě. A jsem moc pyšná na svou krásnou zdravou rodinu.

Vzkaz čtenářům?
Někdy se to prostě musí risknout! A když budete dělat to, co máte rádi, a dáte do toho úsilí, dosáhnete úspěchu. To mi věřte.

PředchozíDalší
Matěj Ruppert

Matěj Ruppert
zpěvák skupiny Monkey Business

Příběh mého života?
Vybaví se mi hned, že každý příběh má svůj začátek... a že nikdy nebudu moct dostatečně poděkovat rodičům za to, že mě přivedli na svět.

Která událost mě nakopla?
Ke zpívání mě myslím nepřivedla nějaká konkrétní událost. Spíš to byla shoda okolností a náhod. Faktem ale je, že se už od dětství rád předvádím...

Na co jsem pyšný?
Na to, že máme s klukama a jednou holkou skvělou kapelu, krásný písničky a bavíme spoustu lidí.A pak taky určitě na duet se zpěvákem Deep Purple Glennem Hughesem.

Vzkaz čtenářům?
Je dobrý nechat věcem volný průběh... a přitom je lehce a vytrvale korigovat prací na sobě. Ale taky je důležitý nebrat se nikdy moc vážně...

PředchozíDalší
Richard

Richard
Zoo Praha

Příběh mého života?
Určitě Praha. Narodil jsem se v Německu, do dvanácti žil v Anglii, ale dospěl jsem v Praze. V listopadu mi bude dvacet.

Jméno?
Gorila nížinná. Ale Richard mi sluší víc.

Jestli zdraví slouží?
Žiju zdravě, takže jo. Starají se tu o mě skvěle. Dva metráky živé váhy. A jsem prý nejkrásnější gorilí samec v evropských zoo. Říkají to i moje partnerky...

Úspěch?
Asi... že žiju... Jsem totiž kriticky ohrožený, víte?

Co si přeju?
Aby žily a přežily moje děti. A děti všech příbuzných ve střední Africe.

Vzkaz čtenářům?
Nechcete jim taky pomoci žít svůj příběh? Koukněte na www.pomahamegorilam.cz. Dík!

PředchozíDalší
Libor Sionko

Libor Sionko
záložník AC Sparta Praha

Příběh mého života?
Od šesti let fotbal, na nic dalšího prakticky nebyl čas. Teda kromě rodiny.

Snadná cesta nahoru?
Práce a odříkání, odmala. Kamarádi jezdili na výlety, užívali si a já – škola, trénink, domů, úkoly, spát a znovu. Asi nejtěžší je to vydržet, spousta talentovaných kluků to vzdalo.

Událost, která mě opravdu nakopla?
Vždycky mnou hýbaly hlavně fotbalové vzory a nejvíc určitě moje fotbalová rodina – táta, dva bráchové... moje volba byla jasná už ve školce.

A která naopak varovala?
Varováním jsou všechna zbytečná sportovní zranění, úrazy. Každý den se o nějakém dočtete. Zabrzdí vás na nekonečně dlouhou dobu a to si teprve uvědomíte, jak je zdraví důležité a nezbytné na cestě dál.

Vzkaz čtenářům iDNES.cz?
Nic není zadarmo a co na tréninku neošidíte, později se jistě zúročí. A neplatí to jen ve fotbalu...

PředchozíDalší
Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček
ekonom a myslitel

Příběh mého života?
Nekonečná jízda, vděčnost, nezaslouženost, nevypočitatelnost, neukončenost.

Co mě ovlivnilo?
Nejvíce lidé, kteří neberou svět ani okolí jako samozřejmost, nebo danost, ale jako událost, na níž se sami podílejí.

Na co jsem pyšný?
Nejvíc na mého syna.

Vzkaz čtenářům?
Milujte, co děláte. Mějte šíleně silnou jiskru v oku, která je vidět na dálku... neodolatelnou touhu, zápal a neuhasitelnou žízeň po poznání. Podle toho se pak poznáte a budete poznáni.

PředchozíDalší
Ewa Farna

Ewa Farna
zpěvačka

Příběh mého života?
Jednou o něm budu vyprávět vnoučatům. Nejdřív jej ale musím prožít. Teď jsem v něm a doufám, že ještě dlouho budu...

Co mě ovlivnilo, nakoplo?
Z hudebních událostí určitě smrt Jacksona, mého oblíbence. Musela jsem natočit píseň, v níž mu vzdávám hold. Největším štěstím byla zpráva o narození mé sestřičky před 5 lety. Ale co mi nejvíc nakopává, jsou poznámky kritiků, že jsem rychlokvaška a pouhý produkt. To je dodnes můj motor. A skvěle funguje...

Čeho se vyvarovat?
Varují mě špatné zprávy v novinách. Touhle cestou ne, bleskne mi hlavou... Často ani nevěřím, co všechno je možné.

Vzkaz čtenářům?
Vyplatí se vždy být sám sebou, být upřímný a vyrovnaný...ale umět i přijmout kompromis, stát nohama na zemi. A hlavně... nemyslet si, že všechno přijde samo.

PředchozíDalší
Taťána Kuchařová

Taťána Kuchařová
Miss World, světová topmodelka, filantropka a zakladatelka nadace Krása pomoci

Příběh mého života?
Sny, představy, realita. Naplňování a dosahování dalších osobních a pracovních snů, cílů a především mého životního poslání.

Co mě ovlivnilo?
Výjimečnost, moudrost a schopnosti některých lidí. Při tom jejich skromnost, pokora a obrovské vymezení oproti těm, kteří jdou přes mrtvoly a jejichž smyslem života je pouze dosažení materiálního bohatství.

Na co jsem pyšná?
Na své priority v životě, moji rodinu a pracovní i osobní úspěchy.

Vzkaz čtenářům?
Nebojte se jít za svým snem a buďte připraveni jeho realizaci podřídit mnohé. Buďte vnímaví a nezapomínejte na svoji intuici, často k Vám hovoří. Když se něco nepovede, nevzdávejte to a jděte do boje znovu. Nenechte se otrávit překážkami okolního světa a lidí v něm. Jste silnější, než si myslíte. Síla pozitivního myšlení je Vaším vítězstvím!

PředchozíDalší
Rosťa Novák

Rosťa Novák
Principál Cirku La Putyka

Příběh mýho života?
Tradice, rodina, geny, divadlo, nové cesty…

Exhibicionismus?
Můj největší exhibicionismus je CIRK LA PUTYKA.

Snadná cesta?
Kdepak. Čím těžší je cesta, tím víc si užívám, když se mi podaří někam se dostat. Baví mě dřina.

Vzkaz čtenářům?
Je důležité mít v životě sny a stejně tak důležité je nezůstat jen u nich, ale snažit se sny splnit nejen sobě, ale i ostatním. Snažím se.

PředchozíDalší
Lucie Borhyová

Lucie Borhyová
televizní moderátorka

Příběh mýho života?
Promítne se mi před očima zrychleně vše, co jsem prožila... situace, příběhy, zážitky, osoby - od dětství do teď. A určitě to nelze shrnout do pár slov. Každá situace mi přinesla jiné poznatky a obohacení. Televize, můj současný příběh, zasáhla do mého života brzy… a provází mě už 13 let.

Která událost mě nakopla?
Všechny výjimečné události nějak zasahují do mého života a ovlivňují ho, pozitivně i negativně… některé mě inspirují, jiné varují, vylekají... takových událostí je celá řada. A ve své profesi jsem událostmi z celého světa obklopena neustále.

Na co jsem pyšná?
Spíš než pyšná řekla bych, že jsem ráda za vše, co se mi v životě podařilo. Většinou se to ale týká mého osobního života, a to si nechávám pro sebe.

Vzkaz čtenářům?
Nejdůležitější ve všem je pokora a neztrácet zem pod nohama... nebýt urputný, ale mít zdravou dávku sebevědomí.

PředchozíDalší

Vyslovená předsevzetí:

Ondřej: vzdělat se, být partnerce důstojnou oporou

Miroslav: Založit/vést dlouhodobou školu jízdy na jednokolce

Lucie: Stanu se nejznámější českou novinářkou v zahraničí

Ondřej: Válečný fotograf

Petra: založit živnost jako fotograf a aktivně fotit

Lukáš: Získám grant na můj vědecký projekt!

Tomáš: transsibiřskou magistrálou do Vladivostoku a zpět

Viktor: Mezinárodní street-art projekt

Jan: Chci napsat knihu o kouzelnících.

Najdete na iDNES.cz