Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hana Märzová

Hana Märzová

Věk:
22 let,

Bydliště:
Domažlice

Počet hlasů
325 161
164

Moje předsevzetí:

Obejdu pěšky Českou republiku.

Proč zrovna tohle?

Jsem skautskou vedoucí a společně s několika přáteli – skauty, bych chtěla oslavit 100 let českého skautingu právě tím, že pěšky (bez přerušení) obejdeme ČR po jejích hranicích nebo po cestách nejblíže k hranicím. Během této cesty urazím alespoň 2 121 km – jeden kilometr za každý skautský oddíl v ČR. Smyslem této cesty je upozornit veřejnost na skauting, který přes veškeré překážky existuje v České Republice již 100 let a po celou tuto dobu pomáhá desetitisícům mladých lidí hledat jejich cestu životem.
Svojí výpravou tak chci symbolicky ukázat, že SKAUTING JE CESTA. Vydat se na tuto výpravu ovšem znamená na 2-3 měsíce opustit svůj život – přátele, rodinu, školu - a poprat se se vším, co člověka drží doma. Znamená to také najít několik dalších lidí, kteří budou ochotní to udělat se mnou. Znamená to, vzít si na záda batoh s nejdůležitějšími věcmi a následující čtvrt rok strávit na cestě. A dokázat právě to, je mým dávným snem.

Idoly, vzory?

Mým vzorem je E. T. Seton, spisovatel a zakladatel Ligy lesní moudrosti, který se často vydával do přírody, kde soustavně pozoroval živočichy i rostliny. Všechny získané znalosti pak využil při psaní mnoha různých povídek i románů. Právě jedna z jeho povídek (Po jelení stopě) pro mě byla posledním impulsem pro přihlášení se do této soutěže. Z dosud žijících lidí, mě svým životem i tvorbou inspiruje Miloš Zapletal, spisovatel, překladatel a skaut.

Úspěchy?

Během třinácti let, po které jsem skautkou, jsem na výpravách i táborech prošla mnoho cest. Před třemi lety jsem se navíc stala vedoucí skautského oddílu a od té doby se snažím pomáhat na skautské cestě dětem a mladým lidem.

Vzkaz čtenářům a tvým fanouškům?

O snech se nesmí jen mluvit, sny se mají plnit. Zkuste překonat to vše kolem vás, co vás spoutává a drží na místě, a vydejte se vstříc svému snu!

Staň se mým fanouškem na Facebooku.

Počet hlasů
325 161
164

Hlasování ukončeno!

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?


Hlavní zprávy

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz