Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jan Šonka

Jan Šonka získal 100 000 Kč

Věk:
18 let,

Bydliště:
Praha

Počet hlasů
353 217
136

Moje předsevzetí:

Chci dotáhnout do premiéry zcela autorský muzikál.

Proč zrovna tohle?

Jsem studentem, stále ještě, gymnázia, kde se každoročně organizují vánoční koncerty. Před čtyřmi lety vznikl místo zaběhnutého koncertu divadelní výstup, na kterém se podílela víceméně celá škola. Od profesorů přes studenty, až po našeho skvělého školníka. O dva roky později vznikla další podobná akce, která měla už lehce větší měřítka. Letos naše škola nechce uvolňovat tolik profesorů na tolik hodin, jako tomu bylo v minulých letech, tak jsem se jako jeden z hlavních organizátorů rozhodl zorganizovat pořádné hudební dílo. Rád bych dodržel formu muzikálu a zapojil do této akce hodně svých přátel. Z větší části budeme zkoušet v našem osobním čase. Důležité dle mého názoru je, že všechny prvky (hudba, scénář, choreografie) jsou autorskou prací. Pevně věřím, že se muzikál podaří a po pár reprízách v nějakém pěkném divadle budeme mít klidný spánek, jelikož ukočírovat takové dílo organizačně, finančně a časově nebude lehký oříšek. Čas se krátí, rád bych, aby premiéra byla kolem vánočních svátků, nejpozději však po Novém roce.

Idoly, vzory?

V každém oboru jsou různé idoly. Co se týká uměleckých směrů, je mým velkým vzorem pan Zdeněk Svěrák. Obecně vzato je pro mě vzorem každý, který ví, co chce a jde si za svým cílem.

Úspěchy?

Velkým úspěchem bylo dotáhnout do konce projekty naší školy - Ludvík a projekt Oratorium O Světostroji. Z uměleckého světa mám několik ocenění ve formě potlesku z hlediště - a to je víc, než cokoliv jiného. Toho si vážím.

Vzkaz čtenářům a tvým fanouškům?

Pro takový projekt je potřeba spoustu zapálených lidí pro danou věc. Sehnat takovou skvadru lidí zvládneme. Pomozte nám zvládnout i mediální stránku od které je odvětvená i stránka finanční. K tomu, abychom měli radost my a mohli udělat radost vám, potřebujeme podporu. Děkujeme.

Staň se mým fanouškem na Facebooku.

Počet hlasů
353 217
136

Hlasování ukončeno!

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?


Hlavní zprávy

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz