Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Marek Svoboda

Tvůj příběh - Marek Svoboda

Věk:
20 let,

Bydliště:
Slušovice

Počet hlasů
335 206
129

Moje předsevzetí:

Dostanu se na medicínu v USA

Proč zrovna tohle?

Vzdělání bylo vždy mou hlavní životní aspirací, vždy jsem se snažil dostat se na co nejlepší školy a na nich uspět, zejména na poli akademickém. Proto jsem hned po dvou letech základní školy přestoupil na školu jazykovou, odtud pak na osmileté gymnázium a poté dokonce i na první kolejní gymnázium u nás, Open Gate, abych se mohl studiu věnovat co nejvíce. V posledním ročníku mých středoškolských studií se mi dokonce povedlo dostat se na jednu z nejprestižnějších škol světa, Kolumbijskou univerzitu v New Yorku - zde nyní studuji již druhým rokem bakalářské studium.
Teď mě ovšem čeká ještě jeden velký krok - tedy dostat se z bakalářského studia, které je v USA stále ještě spíše obecné, na medicínu, abych tak završil svou cestu za poznáním v oboru, který jsem si vybral. To ovšem není vůbec jednoduché: celkový počet mezinárodních studentů, který se každoročně dostane na lékařskou fakultu, na skoro žádné americké univerzitě nepřesahuje číslo 10. Proto mě čeká velmi nelehký úkol, ovšem i tak se o to pokusím; k dosažení tohoto cíle by mi měly dopomoct skvělé akademické výsledky během mého bakalářského studia, stejně jako další aktivity s ním spojené.

Idoly, vzory?

Eric Kandel, profesor Kolumbijské univerzity a laureát Nobelovy ceny v roce 2000 za výzkum v neurologii

Úspěchy?

Přijetí na Kolumbijskou univerzitu považuji za velký úspěch; další úspěchy v akademických, zejména matematických soutěžích.

Vzkaz čtenářům a tvým fanouškům?

Nebojte se dělat to, co Vás v životě baví - jen tak budete úspěšní a dosáhnete svých cílů.

Staň se mým fanouškem na Facebooku.

Počet hlasů
335 206
129

Hlasování ukončeno!

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?


Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz