Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu
Charlie Straight

Charlie Straight

Kapela

Kapela vznikla v roce 2006 v Třinci. Jejími členy jsou Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí). Mají hodně blízko k britské hudební scéně a milují Natashu Khan, zpěvačku skupiny Bat for Lashes. V roce 2007 je objevil na serveru Bandzone.cz producent Michal Novák a o tři roky později získali tři ocenění Anděl. V roce 2010 kapela obdržela cenu MTV European Music Award.
Charlie Straight zpívají výhradně v angličtině. Kapela vystupovala na většině velkých festivalů v ČR i na Slovensku a buduje si fanouškovskou základnu také v Německu.
V současné době Charlie Straight nahrávají nové album s britským producentem Guyem Fixsenem. Na podzim vyjde singl jménem Coco, jenž je předzvěstí chystaného druhého alba Charlie Straight, které vyjde na jaře 2012.

Vzkaz pro soutěžící od Alberta: ZobrazitSkrýt

Když jsme s klukama založili kapelu v hudebce, řekl jsem si: „Jednou budeme hrát na Glastonbury!“ Možná by se zdálo, že pro 17letého kluka, co sotva zahraje pár akordů na kytaru, je to trochu odvážný cíl. Ale není! Právě naopak, myslím, že nejdůležitější ze všeho je mít sny.

Máte svůj vlastní sen, za kterým si jdete? Máte aspoň trochu představu o tom, čeho byste chtěli dosáhnout? Chtěl bych vám všem, kteří se účastníte téhle soutěže, poradit, abyste se svých představ drželi. Nedávno jsem četl životopis amerického rappera Jay-Z a hodně mě to motivovalo. Viděl jsem s Johnnym (basák Charlie Straight) dokumentární film o kapele Foo Fighters, jak pomalu rostli a hráli ve větších a větších klubech, jak se rozpadali a udobřovali, až nakonec vyprodali stadion ve Wembley. Víte, co měli tihle všichni lidi společného? Jasnou představu o tom, co chtějí. Myslím, že když člověk ví, co chce, je to první krok k úspěchu.

Druhým krokem k úspěchu je víra. Na ulici mě zastavily dvě holky, jestli jsem ten z Charlie Straight, a dali jsme se do řeči. Jedna z nich měla na ruce tetování, které mě fascinovalo. Byla to věta: „Believe and your dreams will come true.“ Připadá vám to jako klišé? Mně rozhodně ne. Já tomu věřím – mám to vyzkoušené. A většinou to funguje.

Třetím krokem k úspěchu je štěstí, nebo spíš láska. Je to možná totéž. Držím vám všem palce, abyste dosáhli toho, po čem toužíte. Jděte do toho! Fandím vám víc, než si myslíte, a nejsem sám.

Jaroslav Kábele

Jaroslav Kábele

Ředitel iDNES.cz

Jaroslav Kábele je původem novinář, vystudoval Fakultu žurnalistiky UK. Po téměř desetileté reportérské a editorské praxi v ČTK a v MF DNES naskočil do rozjíždějícího se projektu iDNES.cz. Postavil jeho zpravodajské základy a postupně vybudoval kompletní redakci a stal se šéfredaktorem. Poté, co se iDNES.cz rozrostl i do dalších oblastí, byl jmenován ředitelem portálu a má na starosti jeho strategický rozvoj i každodenní chod.

Vzkaz pro soutěžící: ZobrazitSkrýt

Milí čtenáři, kdybych byl na vašem místě, a hlavně ve vašem věku, nejspíš bych si za cíl vybral zahrát si fotbal za pořádný klub nebo na mistrovství světa. Ale když o tom tak přemýšlím, já jsem si přece nezvolil svůj příběh špatně. Schválně, kdo z vás bude chtít být po mně šéfem iDNES.cz!?

Tomáš Kreisler

Tomáš Kreisler

Kreativní ředitel reklamní agentury

V reklamě se pohybuje od roku 2001. Je spolumajitelem reklamní a komunikační agentury JABARA, v níž zastává funkci kreativního ředitele. Vedle reklamy jsou jeho největšími zálibami francouzský buldoček Samuel a stolní fotbálek. Je kapitánem týmu trojnásobných mistrů republiky. V roce 2010 vybojoval titul mistra světa amatérských dvojic.

Vzkaz pro soutěžící: ZobrazitSkrýt

Nespoléhejte na náhodu a nenechte si diktovat, co by z vás mělo bejt. Fandím všem, co se nebojí říct nahlas svůj cíl. Chce to hodně sebedůvěry a odhodlání… stává se z toho totiž velký závazek. Tak to rozjeď, teď hned... a začni od cíle!

Tomáš Kreisler

Tomáš Ventura

Zástupce šéfredaktora iDNES.cz

V roce 1998 dokončil studium na Fakultě mezinárodních vztahů pražské VŠE. K zahraničnímu obchodu ho to příliš netáhlo, ekonomika a její fungování jej ale bavily. Když Tomáš v novinách uviděl inzerát na místo ekonomického redaktora MF DNES, tušil, že to by mohlo být to pravé. Od prosince 1998 pracoval v redakci MF DNES, od jara 2001 psal o ekonomice na iDNES.cz, kde pracuje dodnes. Od ledna 2008 je zástupcem šéfredaktora, v současnosti má na starosti skladbu hlavní strany iDNES.cz.

Vzkaz pro soutěžící: ZobrazitSkrýt

Nebojte se to zkusit. V případě této soutěže opravdu platí, že za zkoušku nic nedáte. A pokud s motivací od iDNES.cz skutečně dosáhnete svého vysněného cíle, váš život dost možná nabere nový směr. A navíc se váš příběh může stát inspirací pro další.

Michal Musil

Michal Musil

Šéfeditor deníku MF DNES

Michal Musil (39) studoval historii, jako novinář začal pracovat ještě v průběhu svých studií v roce 1992. O sedm let později přišel do Lidových novin, zastával různé pozice jako zahraničněpolitický korespondent, vedoucí domácí rubriky i zástupce šéfredaktora. Stejnou pozici zastával v časopise Týden a od roku 2006 pracuje jako zástupce šéfredaktora deníku MF DNES. Na starost má mimo jiné koordinaci mezi novinami a webovým zpravodajstvím a zodpovídá za aktuální zpravodajství v celém vydání.

Vzkaz pro soutěžící: ZobrazitSkrýt

Dobrý příběh se dá těžko definovat. Musí v něm být emoce, ale nesmí být přehnaně patetický. Překvapení neškodí, ale nesmí být příliš neuvěřitelné. Nesmí být příliš zdlouhavý, ale ani příliš krátký. Zkrátka a jednoduše – kritéria dobrého příběhu se opravdu těžko definují.

Michal Broš

Michal Broš
Kapitán HC Sparta Praha

Příběh mého života?
Z Olomouce přes Vsetín, se zastávkou ve finském Oulu až do Prahy.

Snadná cesta nahoru?
Vůbec. Ale celou dobu mě ta dřina bavila. Nikdy jsem neměl chuť říct „kašlu na to“.

Událost, která mě opravdu nakopla?
Je jich víc. Ale určitě Lance Armstrong svým famózním vítězstvím nad rakovinou. Paráda. Nikdy se nevzdat, o to jde...

A která naopak varovala?
Varovaní cítím vždy, když čtu o zbytečném neštěstí, zraněni. Pak přemýšlím, jestli dělám dost, aby se to nestalo i mně, blízkým...

Předsevzetí?
Určitě lepší sezónu pro Spartu než loni.

Vzkaz čtenářům iDNES.cz?
Berte problémy pozitivně, pomáhá to překonávat překážky. A taky... všechno zlé je opravdu k něčemu dobré. Mockrát jsem to pocítil na vlastni kůži...

PředchozíDalší
Martin Černík

Martin Černík
nejlepší český snowboardista

Příběh mého života?
Hory, sníh a prkno... oceán a vlny... nebo domov. Mám rád přírodu, čerstvý vzduch a pohodu s rodinkou.

Co mě ovlivnilo, nakoplo?
První den na skateboardu, snowboardu a surfu. Každé to prkno mi vneslo do života radost, zábavu i poznání.

Na co jsem pyšný?
Jsem rád, že jsem zdravej ..a pyšnej jsem na krásný dvě holky, který se mnou teď kráčej životem.

Vzkaz čtenářům?
Všechno se děje ve správném čase. A pokud se to právě neděje, tak ještě nenastal ten správný čas...

PředchozíDalší
Charlie Straight

Charlie Straight
za kapelu odpovídá frontman Albert Černý

Příběh mého života?
Plout v zorbingové kouli davem, hrát vlastní písničky a živit se tím, co mě baví... to se mi daří, takže jsem šťastný a nic mi nechybí. Teda skoro.

Událost, která mě opravdu nakopla?
Cestování po Anglii a moment, kdy jsem poprvé uslyšel písničku The Scientist od Coldplay. A opravdový zlom? Koncert The Flaming Lips na festivalu v polských Katovicích, ten mi doslova změnil život...

Na co jsem pyšný?
To jsem pokaždý, když se v něčem ovládnu... třeba nesníst v půl druhé ráno na benzince tři balíčky gumových rybiček. Sebeovládání je v mým životě moc důležitý. Skoro stejně jako láska.

Vzkaz čtenářům iDNES.cz?
Mám rád lidi, kteří vědí, co chtějí, a jdou tvrdohlavě za tím, co je totálně naplňuje... jo a dík, že fandíte Charlie Straight!

PředchozíDalší
Ladida

Ladida
přední česká DJ elektronické hudby

Příběh mého života?
Hudba, parties, nahrávací studio, cestování, rodina...

Co mě ovlivnilo, nakoplo?
První gramofonová deska taneční hudby, kterou jsem si koupila ve 13 letech... “Pump up the jump“.

Na co jsem pyšná?
Že mohu hrát to, co se mi líbí... na parties po celém světě. A jsem moc pyšná na svou krásnou zdravou rodinu.

Vzkaz čtenářům?
Někdy se to prostě musí risknout! A když budete dělat to, co máte rádi, a dáte do toho úsilí, dosáhnete úspěchu. To mi věřte.

PředchozíDalší
Matěj Ruppert

Matěj Ruppert
zpěvák skupiny Monkey Business

Příběh mého života?
Vybaví se mi hned, že každý příběh má svůj začátek... a že nikdy nebudu moct dostatečně poděkovat rodičům za to, že mě přivedli na svět.

Která událost mě nakopla?
Ke zpívání mě myslím nepřivedla nějaká konkrétní událost. Spíš to byla shoda okolností a náhod. Faktem ale je, že se už od dětství rád předvádím...

Na co jsem pyšný?
Na to, že máme s klukama a jednou holkou skvělou kapelu, krásný písničky a bavíme spoustu lidí.A pak taky určitě na duet se zpěvákem Deep Purple Glennem Hughesem.

Vzkaz čtenářům?
Je dobrý nechat věcem volný průběh... a přitom je lehce a vytrvale korigovat prací na sobě. Ale taky je důležitý nebrat se nikdy moc vážně...

PředchozíDalší
Richard

Richard
Zoo Praha

Příběh mého života?
Určitě Praha. Narodil jsem se v Německu, do dvanácti žil v Anglii, ale dospěl jsem v Praze. V listopadu mi bude dvacet.

Jméno?
Gorila nížinná. Ale Richard mi sluší víc.

Jestli zdraví slouží?
Žiju zdravě, takže jo. Starají se tu o mě skvěle. Dva metráky živé váhy. A jsem prý nejkrásnější gorilí samec v evropských zoo. Říkají to i moje partnerky...

Úspěch?
Asi... že žiju... Jsem totiž kriticky ohrožený, víte?

Co si přeju?
Aby žily a přežily moje děti. A děti všech příbuzných ve střední Africe.

Vzkaz čtenářům?
Nechcete jim taky pomoci žít svůj příběh? Koukněte na www.pomahamegorilam.cz. Dík!

PředchozíDalší
Libor Sionko

Libor Sionko
záložník AC Sparta Praha

Příběh mého života?
Od šesti let fotbal, na nic dalšího prakticky nebyl čas. Teda kromě rodiny.

Snadná cesta nahoru?
Práce a odříkání, odmala. Kamarádi jezdili na výlety, užívali si a já – škola, trénink, domů, úkoly, spát a znovu. Asi nejtěžší je to vydržet, spousta talentovaných kluků to vzdalo.

Událost, která mě opravdu nakopla?
Vždycky mnou hýbaly hlavně fotbalové vzory a nejvíc určitě moje fotbalová rodina – táta, dva bráchové... moje volba byla jasná už ve školce.

A která naopak varovala?
Varováním jsou všechna zbytečná sportovní zranění, úrazy. Každý den se o nějakém dočtete. Zabrzdí vás na nekonečně dlouhou dobu a to si teprve uvědomíte, jak je zdraví důležité a nezbytné na cestě dál.

Vzkaz čtenářům iDNES.cz?
Nic není zadarmo a co na tréninku neošidíte, později se jistě zúročí. A neplatí to jen ve fotbalu...

PředchozíDalší
Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček
ekonom a myslitel

Příběh mého života?
Nekonečná jízda, vděčnost, nezaslouženost, nevypočitatelnost, neukončenost.

Co mě ovlivnilo?
Nejvíce lidé, kteří neberou svět ani okolí jako samozřejmost, nebo danost, ale jako událost, na níž se sami podílejí.

Na co jsem pyšný?
Nejvíc na mého syna.

Vzkaz čtenářům?
Milujte, co děláte. Mějte šíleně silnou jiskru v oku, která je vidět na dálku... neodolatelnou touhu, zápal a neuhasitelnou žízeň po poznání. Podle toho se pak poznáte a budete poznáni.

PředchozíDalší
Ewa Farna

Ewa Farna
zpěvačka

Příběh mého života?
Jednou o něm budu vyprávět vnoučatům. Nejdřív jej ale musím prožít. Teď jsem v něm a doufám, že ještě dlouho budu...

Co mě ovlivnilo, nakoplo?
Z hudebních událostí určitě smrt Jacksona, mého oblíbence. Musela jsem natočit píseň, v níž mu vzdávám hold. Největším štěstím byla zpráva o narození mé sestřičky před 5 lety. Ale co mi nejvíc nakopává, jsou poznámky kritiků, že jsem rychlokvaška a pouhý produkt. To je dodnes můj motor. A skvěle funguje...

Čeho se vyvarovat?
Varují mě špatné zprávy v novinách. Touhle cestou ne, bleskne mi hlavou... Často ani nevěřím, co všechno je možné.

Vzkaz čtenářům?
Vyplatí se vždy být sám sebou, být upřímný a vyrovnaný...ale umět i přijmout kompromis, stát nohama na zemi. A hlavně... nemyslet si, že všechno přijde samo.

PředchozíDalší
Taťána Kuchařová

Taťána Kuchařová
Miss World, světová topmodelka, filantropka a zakladatelka nadace Krása pomoci

Příběh mého života?
Sny, představy, realita. Naplňování a dosahování dalších osobních a pracovních snů, cílů a především mého životního poslání.

Co mě ovlivnilo?
Výjimečnost, moudrost a schopnosti některých lidí. Při tom jejich skromnost, pokora a obrovské vymezení oproti těm, kteří jdou přes mrtvoly a jejichž smyslem života je pouze dosažení materiálního bohatství.

Na co jsem pyšná?
Na své priority v životě, moji rodinu a pracovní i osobní úspěchy.

Vzkaz čtenářům?
Nebojte se jít za svým snem a buďte připraveni jeho realizaci podřídit mnohé. Buďte vnímaví a nezapomínejte na svoji intuici, často k Vám hovoří. Když se něco nepovede, nevzdávejte to a jděte do boje znovu. Nenechte se otrávit překážkami okolního světa a lidí v něm. Jste silnější, než si myslíte. Síla pozitivního myšlení je Vaším vítězstvím!

PředchozíDalší
Rosťa Novák

Rosťa Novák
Principál Cirku La Putyka

Příběh mýho života?
Tradice, rodina, geny, divadlo, nové cesty…

Exhibicionismus?
Můj největší exhibicionismus je CIRK LA PUTYKA.

Snadná cesta?
Kdepak. Čím těžší je cesta, tím víc si užívám, když se mi podaří někam se dostat. Baví mě dřina.

Vzkaz čtenářům?
Je důležité mít v životě sny a stejně tak důležité je nezůstat jen u nich, ale snažit se sny splnit nejen sobě, ale i ostatním. Snažím se.

PředchozíDalší
Lucie Borhyová

Lucie Borhyová
televizní moderátorka

Příběh mýho života?
Promítne se mi před očima zrychleně vše, co jsem prožila... situace, příběhy, zážitky, osoby - od dětství do teď. A určitě to nelze shrnout do pár slov. Každá situace mi přinesla jiné poznatky a obohacení. Televize, můj současný příběh, zasáhla do mého života brzy… a provází mě už 13 let.

Která událost mě nakopla?
Všechny výjimečné události nějak zasahují do mého života a ovlivňují ho, pozitivně i negativně… některé mě inspirují, jiné varují, vylekají... takových událostí je celá řada. A ve své profesi jsem událostmi z celého světa obklopena neustále.

Na co jsem pyšná?
Spíš než pyšná řekla bych, že jsem ráda za vše, co se mi v životě podařilo. Většinou se to ale týká mého osobního života, a to si nechávám pro sebe.

Vzkaz čtenářům?
Nejdůležitější ve všem je pokora a neztrácet zem pod nohama... nebýt urputný, ale mít zdravou dávku sebevědomí.

PředchozíDalší

Vyslovená předsevzetí:

Vít: Závodníkem rally

Marek: Být nejlepším moderátorem, nástupcem Leoše Mareše

Martina: Budu psát texty, které prodávají!

Lucie: Naučím se španělsky a složím z ní zkoušku DELE

Jan: Napíšu mobilní aplikaci, kterou stáhne 15 000 lidí

David: Dojedu na kole ze středu Evropy až na Nordkapp

Jan: Rád bych zrealizoval televizní pořad pro mládež.

Nikola: Chci rodinný hotel v Řecku s českou kuchyní.

Eliška: Chci cestovat po Evropě Citroenem C1

Najdete na iDNES.cz