Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Články, ve kterých se nachází video:

Dobový dokument o raketě V2 fotografující planetu Zemi

První fotku z vesmíru pořídili Američané. Použili nacistickou raketu

Start upravené rakety V2 (Bumper) z Mysu Canaveral na Floridě v roce 1950

Na oběžnou dráhu sice nedoletěla, ale do vesmíru ano. Místo výbušnin určených pro Londýn poslali Američané do vesmíru fotoaparát. Na Zemi se díky němu dostala první fotografie naší planety z vesmíru.

2. prosince 2015,  aktualizováno  10:02
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.