Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Viktor Brejcha

Tvůj příběh - Viktor Brejcha

Věk:
21 let,

Bydliště:
Praha

Počet hlasů
329 219
110

Moje předsevzetí:

Přeplout na plachetnici Atlantský oceán.

Proč zrovna tohle?

Jmenuji se Viktor Brejcha, od malička jsem si pokládal vysoké cíle. Měl jsem plno zájmů. Vždy jsem chtěl být něco víc, jít někam dál... Když mě nebavila škola v Praze, rozhodl jsem, že chci někam jinam, na lepší školu. Nakonec jsem studoval na soukromé škole podnikatele Petra Kellnera, kde jsem odmaturoval a nyní jsem již druhým rokem na fakultě architektury na ČVUT v Praze. Říkáte si proč? Chtěl bych jednou změnit svět. Doktoři zachraňují denně životy lidí, ale architekti budují celé civilizace a národy. Musí mít znalosti ze všech oborů, na nich záleží, jak bude vypadat budoucnost.To je můj největší životní cíl. Je mi jasné, že tento cíl není jednoduchý, a proto musím začít u sebe samého... Jak jsem napsal, jsem osoba plná zájmů. Ať už se jedná o hru na klavír, kytaru či jiné nástroje, hru na hřišti s florbalkou, s míčem či jiný sport, ale v srdci mi zůstává jen jedna věc. Miluji vítr, miluji chvíle, kdy jediné, co slyšíte je moře a foukající vítr. Několik let již plachtím. Ať už se jedná o velké turistické jachty nebo malé okruhovky, vždy jde jen o jedno. Mít pocit, že jsem svobodný. Můj cíl, který jsem si vybral (přeplout Atlantik) má symboliku. Před mnoha lety českoslovenští dobrodruzi přeplouvali oceán, aby byli svobodní a aby zjistili, kdo doopravdy jsou. To je můj dnešní cíl, chci zjistit, zda doopravdy jsem ten člověk, jakým se maluji. Nikdo jiný vás neprověří tak dobře, jako sama příroda. Chci zažít pocit svobody a nezávislosti... Nechci zůstat v řadě... Já chci mimo ni a ukázat se... Kdo jsem... Viktor Brejcha

Idoly, vzory?

Richard Konkolski - československý jachtař a dobrodruh, který se nebál, Karel Svoboda - osoba, kterou si budu vždy pamatovat jako architekta hudby, moje máma - protože nebýt jí, nikdy by jsem nebyl tam, kde jsem... cílevědomost jsem zdědil po ní.

Úspěchy?

Krom toho, že jsem se stal jedním z prvních studentů Open Gate Boarding School, bych zmínil: Jeden ze tří výherců mezinárodní soutěže a následně vystavování svého díla v Tate Modern Gallery of London (nejslavnější galerie moderního umění na světě), bronzový diplom za anglický program Duke of Edinburgh. Jako malý jsem pracoval v České televizi jako moderátor dětského pořadu "Žirafa", pět let jsem tančil balet v baletní přípravce Národního divadla, poté jsem byl vybrán ze stovky uchazečů na baletní konzervatoř (kam jsem ale nakonec nenastoupil). Po střední škole jsem byl přijat na ČVUT na fakultu architektury.

Vzkaz čtenářům a tvým fanouškům?

Každý sen nebo cíl si můžete splnit. Jedinou otázkou zůstává, co pro to jste schopni udělat...

Staň se mým fanouškem na Facebooku.

Počet hlasů
329 219
110

Hlasování ukončeno!

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?


Hlavní zprávy

Najdete na iDNES.cz